کلوئید بعد عمل بینی

گوشت اضافه بعد از عمل بینی

آنچه می خوانید...

آیا بعد رینوپلاستی با گوشت اضافه بعد از عمل بینی مواجه می شوید؟ زخم های داخل بینی بعد از عمل چه مدت بعد از جراحی از بین می رود. در ارتباط با عوارض بعد از جراحی بینی معمولا در رابطه با ورم بینی صحبت می شود. اگر نگران هستید که بعد از عمل بینی دچاز گوشت اضافه شده اید، صحبت های دکتر حسین میر شیعی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی را در اینباره بدانید.

کلوئید بعد جراحی بینی

خیلی از نگرانی ها در ارتباط با اسکار کلوئید معمولاً بعد جراحی بینی وجود دارد. در این خصوص لازم است بگوییم اسکار کلوئید معمولاً با جراحی بینی مرتبط نیست. این مورد حتی برای افرادی که مستعد تشکیل کلوئید هستند نیز رد شده است. اما اگر نگران این موضوع هستید، حتما این مورد را با پزشک خود درمیان بگذارید.

گوشت اضافه بعد عمل بینی

✔️ جراحی بینی شکسته

آیا گوشت اضافه بعد از عمل بینی باعث انسداد راه های تنفسی می شود؟

امکان ایجاد گوشت اضافه بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار کم است. این یک پدیده نادر است . اما انسداد مجاری تنفسی بینی علی الخصوص در هفته اول جراحی یک امر بسیار طبیعی است. در واقع در ۶ هفته اول بعد جراحی بینی در حال ترمیم بافت هایی است که در طی جراحی بینی دچار آسیب شده است. در جراحی زیبایی بینی بخشی از بافت های بینی شما حذف می شود. این مورد سبب می شود پس از جراحی تورم در بینی شما وجود داشته باشد. بنابراین این تورم داخلی باعث سختی در تنفس شما از راه بینی می شود. بنابراین با از بین رفتن این تورم مشکل حل شده و نیازی به نگرانی نیست. همچنین نمی توان از این مورد به عنوان گوشت اضافه داخل بینی بعد رینوپلاستی یاد کرد.

ایجاد ضایعات گوشتی در محل بخیه بینی

ضایعات گوشتی در اثر زخم هایی ایجاد می شود که ترمیم در آن ها به خوبی انجام نمی شود. البته این مورد به پوست فرد بستگی دارد. بنابراین کسانی که سابقه ایجاد این ضایعات گوشتی را دارند، در هنگام مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی لازم است بیشترین دقت و تمرکز را به خرج دهند.

تاثیر پوست فرد در ایجاد ضایعات گوشتی بعد از رینوپلاستی

شاید با خواندن این بخش از مقاله این سوال برایتان پیش آمده باشد که کدام رنگ پوست مستعد ایجاد کلوئید است. با اینکه این سوال خیلی کلی است، اما می توان گفت این عارضه در رنگ پوست سفید کمتر ایجاد می شود. اما به غیر از رنگ پوست موارد دیگر نظیر نوع پوست در جراحی بینی نیز موثر است. هرچه پوست نازک تر باشد، جای بخیه بهتر از بین خواهد رفت. به همین دلیل است که پوست بینی یکی از مواردی است که قبل از جراحی بینی توسط متخصص مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

درمان گوشت اضافه بعد عمل بینی

تکنیک های جراحی بینی چگونه از ایجاد گوشت اضافه در عمل بینی جلوگیری می کند؟

برخی از تکنیک های جراحی بینی گوشتی نظیر ایجاد برش های ظریف در بینی در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است. تکنیک هایی نظیر جراحی بینی با لیزر به ایجاد این برش های ظریف در بافت بینی کمک کرده است. به همین دلیل است که گفته می شود برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است علاوه بر مراجعه به یک جراح متخصص، بهتر است به یک جراح با تجربه مراجعه کنید.

چه داروهایی برای درمان اسکار های بعد از جراحی بینی یشنهاد می شود؟

داروهایی که برای درمان اسکارهای بعد از جراحی بینی پیشنهاد می شود، می تواند تا حد زیادی به عدم تشکیل گوشت اضافه بعد از جراحی بینی کمک کند. به همین دلیل می توان گفت مصرف داروهایی که باعث بهبود سریع تر جای بخیه بعد از جراحی زیبایی بینی می شود، می تواند در درمان این عارضه کمک کننده باشد. سایر روش های درمانی که در این مورد زیر نظر متخصص پیشنهاد می شود، شامل موارد زیر است:

  • تزریق کورتون به بینی بعد از جراحی
  • استفاده از داروهای موضعی نظیر پماد
  • تکنیک های جراحی نظیر استفاده از لیزر در جراحی بینی
  • نوع بینی فرد

سخن آخر

یکی از عوارضی که ممکن است پس از جراحی بینی برای شما ایجاد شود، ایجاد گوشتی اضافه یا کلوئید است . البته این مورد یکی از عوارض نادر در جراحی بینی است. همچنین برخی آن را با ورم بینی اشتباه می گیرند. اما در هر حال اگر سابقه تشکیل این عارضه را دارید، لازم است پزشک خود را در جریان قرار دهید. تکنیک های جراحی بینی و همچنین مراقبت های بعد از آن در عدم تشکیل این عارضه بسیار موثر شناخته می شود. امکان ایجاد کلوئید یا همان گوشت اضافه در سایر جراحی های زیبایی که شامل ایجاد برش در بخش های مختلف بدن است نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید.

سوالات متداول

دکتر میرشفیعی جراح زیبایی بینی

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *