عوارض پیوند غضرف به بینی

عمل پیوند غضروف به بینی چگونه است؟

آیا پیوند غضروف به بینی برای جراحی های ترمیمی بینی انجام می شود؟ تزریق غضروف به بینی بعد از عمل به چه دلیل انجام می شود؟ برای بهبود شکل بینی، از پیوند غضروف به بینی استفاده می شود. این مورد در واقع یکی از تکنیک های جراحی برای اصلاح فرم بینی است. همانطور که می دانید بخشی از بافت بینی را غضروف تشکیل داده است. به همین دلیل اصلاح فرم بینی با استفاده از این روش هوشمندانه به حساب می آید.

✔️ در این مقاله قصد داریم به سوالات متداول شما عزیزان در این مورد بپرداریم. بنابراین اگر می خواهید بیشتر بدانید، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

برای تزریق غضروف به بینی این بافت از کدام بخش بدن برداشته می شود؟

برای این کار جراح معمولا این غضروف را از بخش های گوش، دنده در قفسه سینه و یا سپتوم بینی بر می دارد. معمولا اولین بخشی که برای برداشت غضروف بینی انتخاب می شود همان تیغه بینی است. این کار یک جراحی تخصصی است که باید تحت نظر بهترین جراح بینی در تهران انجام شود.

اصلاح فرم بینی با تزریق غضروف

چرا از پیوند غضروف به بینی استفاده می شود؟

✔️ این کار ممکن است برای اصلاح بخش های مختلف بینی انجام شود. شاید بپرسید تزریق غضروف به بینی که باعث افزایش حجم در این ناحیه می شود. پس راه حل کوچک شدن بینی چیست؟

✔️ برای تقویت بخش های مختلفی از بینی گاها نیاز است این کار انجام شود تا علاوه بر تقویت بینی در عدم افتادگی، بخش هایی از بینی که نیاز به تقویت دارند، اصلاح شود. همچنین از افتادگی نوک بینی جلوگیری می کند.  

✔️ گاهی اوقات بینی فرد متقاضی غضروف لازم برای ایجاد تغییرات را در بینی ندارد. به همین دلیل از این روش برای تقویت بینی بای فرم دهی استفاده می شود.

تقویت غضروف بینی چگونه امکان پذیر است؟

در جراحی های زیبایی بینی گوشتی، از تکنیک های تقویت غضروف بینی استفاده می شود. در گذشته گفته می شد جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است. یکی از این دلایل، ضعیف بودن غضروف بینی بود. به همین دلیل در رینوپلاستی جدید، برای بینی هایی که این کار لازم است، از تقویت عضروف بینی برای عدم افتادگی استفاده می شود.  

پیوند غضروف به بینی

استفاده از غضروف مصنوعی در رینوپلاستی حقیقت دارد؟

استفاده از غضرف مصنوعی برای تقویت بینی در طی جراحی نیاز به استفاده از غضروف طبیعی و برش بخش های مختلف بدن را از بین می برد. همچنین مزایا و معایبی را به همراه دارد. با اینکه سعی می شود از غضروف ها طبیعی خود بینی برای تقویت آن استفاده شود، اما استفاده ازاین غضروف های مصنوعی نیز مرسوم است. همچنین درموراد نادری که نیاز به تقویت پره های بینی با استفاده از غضروف بینی است، (معمولا در موارد تصادف و وارد آمدن آسیب های شدید به بینی) پزشکان از غضروف های مصنوعی کمک می گیرند.

آیا تزریق فیلر به بینی همان تزریق غضرف به بینی است؟

✔️ تزریق فیلر به بینی یکی از روش های موقتی از بین بردن قوز بینی است. در این روش، به قسمت های مورد نیاز از تیغه بینی، فیلر تزریق می شود. به این ترتیب دیگر برآمدگی بینی به چشم نمی آید.

✔️ اما تقویت غضروف بینی متفاوت است. این روش در جراحی ترمیمی بینی و رینوپلاستی استفاده می شود. بنابراین این روش یک روش ماندگار به حساب می آید. البته افزایش سن ممکن است در این عامل تاثیرگذار باشد.

آیا بینی غضروفی کاندید مناسبی برای رینوپلاستی است؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کسانی که بینی های غضروفی دارند، کاندید مناسبی برای رینوپلاستی هستند؟ در بالا به مزایای تزریق غضروف به بینی اشاره کردیم. اما واقعیت این است که این غضروف باید به اندازه باشد. افراد دارای بینی غضروفی، معمولا بینی های بزرگ با پره ها و نوک  بینی مستحکمی دارند. انتظارات از این جراحی بینی متناسب با نوع آن در جلسه مشاوره قبل از رینوپلاستی با پزشک هماهنگ می شود.

آیا غضروف بینی بعد ازجراحی جا به جا می شود؟

در برخی اوقات در جراحی بینی، غضروف بینی دچار آسیب می شود. همچنین ممکن است مدتی پس از جراحی دفرمه شده و تغییر شکل دهد. به شکلی که نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی است. این مورد می تواند به این معنا باشد که جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز نبوده است.

سوالات متداول در خصوص غضروف بینی

سخن آخر

پیوند غضروف به بینی در مورد مختلف ممکن است توسط پزشک متخصص پیشنهاد شود. این کار برای اصلاح فرم بینی به شکل دلخواه و در جراحی های ترمیمی بینی مرسوم تر است. اما در آن دسته از جراحی های زیبایی بینی که فرد غضروف لازم برای ایجاد تغییرات در بینی خود را ندارد، از این تکنیک استفاده می شود. اگر قصد انجام رینوپلاستی دارید، قبل ازهر چیزی باید اطلاعات لازم در ارتباط با این زمینه را داشته باشید و به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط