فعالیت بعد از عمل بینی

ورزش بعد از عمل بینی

ورزش کردن بعد از عمل زیبایی بینی از چه مدت بعد آغاز می شود؟ آیا شما می توانید بلافاصله بعد از جراحی بینی، ورزش و فعالیت را آغاز کنید؟ نتیجه جراحی زیبایی به میزان زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی را رعایت کنید،  ممکن است نتیجه ای که میخواهید را دریافت نکنید و نیاز به جراحی ترمیمی بینی در شما افزایش پیدا کند. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید و موارد لازم را رعایت کنید.

در این مقاله از سایت دکتر حسین میرشفیعی قصد داریم به شما بگوییم ورزش کردن بعد از جراحی بینی را از چه مدت بعد می توانید آغاز کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بعد از انجام رینوپلاستی، لازم است به دستورات و راهنمایی‌های پزشک خود پایبند باشید. این شامل دستورات در مورد ورزش نیز می‌ شود. متخصص شما بهترین شخصی است که می‌ تواند شما را در مورد زمان و نوع ورزش پس از عمل بینی راهنمایی کند. زیرا هر فرد و هر جراحی ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشد.

ورزش بعد از عمل بینی

آیا ورزش کردن بعد از عمل بینی مجاز است؟

اگر ورزشکار هستید، شما تا مدتی بعد از جراحی باید ورزش را کنار بگذارید و بعد از آن هم ورزش را از فعالیت های سبک آغاز کنید. معمولا می توانید از ۶ هفته بعد ورزش کردن را از فعالیت های سبک و با ملاحظه آغازکنید.  اما در اینباره با پزشک خود مشورت کنید. اگر متخصص صلاح می داند مدت زمان بیشتری برای استراحت شما لازم است، باید این مورد را جدی بگیرید.

به هر حال، برای دقیق‌ ترین راهنمایی، همواره با جراح خود در ارتباط باشید و دستورات و راهنمایی‌ها را دنبال کنید. پزشک می‌تواند با توجه به شرایط شما و جزئیات جراحی، به شما راهنمایی مناسب‌ تری در این خصوص ارائه دهد.

چه مدت بعد از عمل بینی می توانید ورزش کردن را آغاز کنید؟

انجام هرگونه فعالیتی که بینی فشار وارد کند، بعد از جراحی زیبایی بینی ممنوع است. شما باید در هفته اول بعد از رینوپلاستی استراحت مطلق کنید و از محل کار خود مرخصی بگیرید. بازسازی اولیه بینی یک ماه تا ۶ هفته به طول می انجامد. به همین دلیل لازم است تا این زمان مراقبت های لازم را رعایت کنید و از انجام فعالیت های شدید ورزشی پرهیز کنید. پس از ۱۰ روز با رعایت نکات لازم شما میتوانید پیاده روی آرام را آغاز کنید.

چرا انجام ورزش و فعالیت های سنگین در روز های اولیه بعد از رینوپلاستی ممنوع است؟

انجام فعالیت های ورزشی سنگین و همچنین بلند کردن اجسام سنگین در روزهای ابتدایی پس از جراحی می تواند در نتیجه جراحی بینی شما تاثیر گذار باشد. همچنین احتمال خونریزی و عوارض ناشی از فعالیت های بعد از رینوپلاستی افزایش می یابد. به همین دلیل ممکن است علاوه بر تاخیر در بهبود وضعیت سلامت، تغییرات غیر قابل جبرانی را تجربه کنید.

چگونه ورزش کردن بعد از جراحی بینی را از سر بگیریم؟

برای ورزش بعد از جراحی بینی لازم است به موارد زیر توجه کنید:

  • زمان استراحت: بعد از جراحی بینی، نیاز به استراحت و بهبود کامل برای بازگشت به فعالیت ورزشی وجود دارد. در دوران نقاهت اولیه لازم است از انجام فعالیت های جسمی سنگین و فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز کنید. این مورد شامل استراحت کافی برای بهبود بینی و التیام بعد از عمل نیز می شود.
  • محدودیت فعالیت‌های هوازی: در ابتدا، پزشک ممکن است توصیه کند فعالیت‌هایی که می ‌توانند منجر به افزایش ضربان قلب شوند (مثل دویدن، پرش و ورزش‌های شدید) را محدود کنید. این به دلیل احتمال بروز خونریزی و تأثیر آن بر روی بهبود بینی است.
  • استفاده از تجهیزات محافظ: اگر پس از عمل بینی قرار است در ورزش ‌هایی شرکت کنید که ممکن است با ضربه و خطر ضربه به بینی همراه باشد، پزشک ممکن است توصیه کند از تجهیزات محافظ استفاده کنید. مراقبت در این زمینه لازم است تا مدت ها ادامه داشته باشد.

استخر بعد از عمل بینی

۶ هفته روز بعد از عمل بینی میتوانید استخر رفتن را آغاز کنید. اما از گرچه زدن و انجام فعالیت هایی که ممکن است به بافت بینی شما فشار وارد کند، به شدت پرهیز کنید. در نظر بگیرید در این ۶ هفته بازسازی بینی شما به صورت کامل انجام نپذیرفته است و مراقبت های دیگری نیز لازم است. بنابراین از ۶ هفته تا ۶ ماه اول بعد از جراحی رعایت این مراقبت ها الزامی بود و همچنین عوارض دیگر نظیر تورم تا یکسال بعد از عمل از بین خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط