هزینه جراحی بینی

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی چقدر است؟ جراحی بینی یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی علی الخصوص میان جوانان جامعه است. به همین خاطر یکی از پر چالش ترین و مهم ترین سوالاتی که ذهن داوطلبان این عمل را به خود مشغول می کند هزینه جراحی بینی است. هزینه ای که هر جراح برای عمل بینی اعلام می کند به عوامل گوناگونی وابسته است که در این مقاله سعی شده است تمامی این جوانب را به طور دقیق بررسی کرده تا افرادی که کاندید رینوپلاستی هستند بتوانند اطلاعات جامعی در ارتباط با هزینه جراحی بینی به دست آورند.

هزینه عمل جراحی بینی
هزینه عمل بینی در تهران

هزینه انواع روش های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز به روش های مختلفی انجام می شود که عبارتند از روش باز و روش بسته. هزینه جراحی بینی با توجه به نوع جراحی و تغییرات اعمال شده متفاوت خواهد بود.

جراحی بینی به روش باز

در عمل بینی به روش باز، بعد از ایجاد برش هایی بر روی بینی، پوست از روی استخوان بینی برداشته شده و دید جراح به ساختمان بینی بیشتر شده و در نتیجه راحت تر می تواند تغییری که لازم است را در فرم و شکل بینی ایجاد کند.

جراحی بینی به روش بسته

هزینه جراحی بینی در تهران

بالعکس در عمل بینی به روش بسته، دیگر پوست از روی بینی برداشته نمی شود و تنها از طریق برش هایی که در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود، جراح تغییرات مد نظر را اعمال می کند. به دلیل محدودیتی دید جراح نمی توان تغییرات وسیعی در ساختار بینی ایجاد کرد و تنها این نوع جراحی بینی را برای انجام تغییرات جزئی در بینی مورد استفاده قرار می دهند.

هزینه های قبل از عمل بینی

بخشی از هزینه اعلام شده جراحی بینی مربوط به اقداماتی است که باید پیش از عمل جراحی انجام شود؛ به بیانی دیگر فردی که قرار است عمل بینی انجام دهد باید بخش از مبلغ در نظر گرفته شده را برای هزینه های پیش از عمل کنار بگذارد؛ از جمله مواردی که قبل از انجام عمل جراحی بینی، شامل هزینه های مختلف می شود، عبارتند از:

هزینه مشاوره عمل بینی

مطمئنا برای انجام هرگونه عمل جراحی تحقیق و دریافت مشاوره از پزشک و جراح مورد نظر الزامیست؛ در این جلسات مشاوره، شما می توانید تمامی سوالات مورد نظر خود را درباره تغییراتی که بر روی ظاهر و نیز ساختار بینی شما انجام می شود، بپرسید، درباره نحوره مراقبت های بعد از عمل بینی، اقداماتی که باید پیش از جراحی انجام دهید و نیز انتظارات واقع بینانه ای که باید از ظاهر بینی خود بعد از عمل داشته باشید، اطلاعات کاملی دریافت کنید. برخی از جراحان برای ارائه مشاوره های پیش از جراحی هزینه ای دریافت نمی کنند، در حالیکه برای دریافت مشاوره از برخی دیگر از جراحان لازم است هزینه های جداگانه پرداخت گردد. در این راستا دریافت جلسات مشاوره آنلاین می تواند صرفه جویی خوبی در هزینه های مشاوره پزشکی برای شما به همراه داشته باشد.

هزینه جراحی بینی دکتر حسین میرشفیعی

هزینه آزمایش های قبل از عمل بینی

پیش از عمل جراحی برای اینکه جراح به طور کامل از وضعیت سلامت عمومی بدن شما مطلع باشد لازم است آزمایشاتی انجام دهید که مواردی همچون میزان غلظت خون، قند خون، فقر آهن و کم خونی و … را مشخص نمیاد. در نتیجه بخشی دیگر از هزینه های عمل بینی مربوط به آزمایشات قبل از آن است.

هزینه های عکس برداری از صورت و بینی

عکس برداری از بینی و صورت پیش از عمل جراحی تمامی ایرادات و نواقص آن را به نسبت سایر اعضای صورت مشخص می کند و سبب می شود به راحتی تغییرات قبل و بعد از جراحی را متوجه شد. این عکاسی معمولا به صورت آتلیه ای انجام می شود ولی برخی از جراحان عکس برداری را در داخل مطب خود انجام می دهند که قاعدتا هزینه های کمتری به نسبت هزینه عکس برداری آتلیه ای خواهد داشت.

عمل بینی میرشفیعی
نمونه عمل بینی دکتر میر شفیعی
نمونه جراحی بینی دکتر میرشفیعی

هزینه بیهوشی قبلی از جراحی بینی

در طول جراحی بینی علی الخصوص جراحی بینی به روش باز، به دلیل تغییرات گسترده ای که بر روی بینی اعمال می شود، لازم است بیهوشی عمومی انجام شود تا بیمار در طول جراحی به طور کامل بیهوش بوده و هیچ دردی را احساس نکند و همچنین اختلالی در روند جراحی بینی به وجود نیاورد. در نتیجه بخشی از هزینه های قبل از جراحی بینی، مربوط به هزینه های بیهوشی خواهد بود.

هزینه کلینیک و بیمارستان

هزینه بیمارستان جراحی بینی در تهران

هزینه عمل جراحی در کلینیک و یا بیمارستان به دلیل تفاوت در تجهیزات و امکانات آن ها متفاوت خواهد بود و این جراح شماست که تعیین می کند در کلینیک یا بیمارستان باید عمل کنید. معمولا جراحی در بیمارستان برای افرادی اهمیت بیشتری خواهد داشت که بیماری های زمینه ای داشته و در نتیجه نیاز به مراقبت های بیشتری خواهد داشت.

هزینه وابسته به محل جغرافیایی

طبیعتا شهر و لوکیشن عمل جراحی بسیار مسئله مهمی در تعیین هزینه های آن است؛ این امر به این دلیل است که در شهر های بزرگ و پرجمعیت همانند تهران مراکز درمانی و بیمارستان های مجهزتری وجود دارد و در نتیجه انجام عمل بینی در این مراکز مجهر هزینه بیشتری به دنبال خواهد داشت.

هزینه عمل جراحی بینی

یکی از مهمترین بخش های هزینه جراحی، دستمزد جراح است که بسته به میزان تجربه، تبحر و مهارت وی متفاوت خواهد بود. متاسفانه برخی از افراد زمانی که به دنبال جراح بینی هستند تنها فاکتوری که برای انتخاب خود در نظر می گیرند، ارزان بودن هزینه و دستمزد جراح است در صورتی که تبحر و تجربه کافی جراح از هر مورد دیگری مهم تر است. باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه عمل جراحی پیچیدگی بیشتری داشته باشد، به همان نسبت انرژی بیشتر و تبحر بیشتری از جراح را می طلبد و به همان نسبت متعاقبا هزینه جراحی نیز افزایش پیدا می کند. از جمله مواردی که در هزینه عمل جراحی بینی بسیار تعیین کننده است نوع بینی (بینی استخوانی، بینی گوشتی)، ضخامت پوست، نوع غضروف و استخوان بینی را می توان نام برد. همچنین اگر غضروف بینی به نحوی باشد که نیاز به تقویت و پیوند غضروف وجود داشته باشد، هزینه بیشتری را شامل می شود.

هزینه های بعد از عمل بینی

بعد از انجام عمل جراحی در صورتی که جراح لازم بداند، فرد یک شب در بیمارستان بستری می شود و در غیر اینصورت پس از ریکاوری ترخیص خواهد شد. در نتیجه هزینه هایی که بعد از جراحی بینی برای پرداخت در نظر گرفته می شود هزینه های خرید دارو و پمادهای تجویز شده پزشک است. همچنین هزینه معاینه و مراجعه دوباره به پزشک برای اقداماتی همچون تعویض چسب بینی نیز در نظر گرفته می شود.

قیمت عمل دماغ

هزینه عمل ترمیمی بینی

گاهی اوقات بعد از اینکه فرد عمل بینی انجام می دهد، ممکن است به دلایل مختلف انتظاری که از نتیجه جراحی داشت، برآورده نشود و در نتیجه با تشخیص پزشک نیاز به انجام عمل جراحی ترمیمی وجود داشته باشد که به این عمل عمل مجدد یا ثانویه بینی نیز اطلاق می شود. معمولا عمل ثانویه بینی به دلیل اینکه باید ایرادات و نواقص حاصل از عمل اولیه برطرف گردد و پیش از این دستکاری هایی در ساختار بینی اعمال شده است، در نتیجه پیچیدگی و هزینه بیشتری خواهد داشت.

هزینه عمل بینی گوشتی

از آنجا که یکی از مهم ترین ویژگی های بینی های گوشتی یا پهن، پوست ضخیم است در نتیجه میزان پیچیدگی جراحی بینی گوشتی پیچیده تر از عمل بینی استخوانی خواهد بود. در نتیجه این پیچیدگی ها سبب می شود که متعاقبا هزینه عمل بینی گوشتی نیز افزایش پیدا کند.

هزینه بینی استخوانی

هزینه عمل بینی استخوانی قوزدار در صورتی که تنها به برطرف کردن قوز و برآمدگی بینی منتهی شود معمولا پیچیدگی چندانی نخواهد داشت و در نتیجه هزینه کمتری را شامل خواهد شد.

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی همانند سایر عمل های جراحی، بر اساس میزان پیچیدگی و سختی جراحی بیشتر خواهد شد؛ بنابرایندر طی جراحی بینی طبیعی که معمولا تنها به رفع عیوب و نواقص بینی همانند برداشتن قوز و برآمدگی کوچک روی بینی منتهی می شود، معمولا کمتر از سایر روش های جراحی است.

هزینه عمل بینی فانتزی

در عمل بینی فانتزی به دلیل تغییرات وسیعی که قرار است بر روی بینی انجام شود مانند افزایش قوس روی بینی، جمع کردن پره های بینی و کوچک کردن سوراخ های بینی، پیچیدگی جراحی و زمان انجام جراحی افزایش پیدا می کند و در نتیجه به همان نسبت هزینه دریافتی جراحی بینی فانتزی نیز بیشتر خواهد شد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پوشش می دهد؟!

معمولا اکثر شرکت های بیمه هزینه جراحی هایی که با هدف زیبایی انجام می شود را پوشش نمی دهند. از سویی دیگر اگر جراحی بینی جهت درمان مشکلات تنفسی و یا نواقص عملکردی بینی باشد و پزشک متخصص نیز این امر را تایید کند، شرکت های بیمه بخشی از هزینه های جراحی بینی که مربوط به درمان این مشکلات است را تقبل می کنند. از جمله مواردی که می تواند تحت پوشش بیمه قرار بگیرد شامل انحراف بینی، پولیپ بینی، شکستگی استخوان بینی، بزرگی شاخک های بینی است.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط