بهترین نحوه خواب بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه درست خوابیدن بعد از عمل بینی به چه صورت است؟ آیا میدانید رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی شما را از عوارض جبران ناپذیر آن در امان می دارد؟ از آنجایی که رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی لازم است تا مدت ها بعد از جراحی ادامه یابد، یکی از مشکلاتی که در این خصوص مطرح می شود، نحوه خوابیدن است. برای کسب اطلاعات مناسب در این خصوص تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

✅ بهترین نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی به پشت است. سعی کنید زیر سر خود را با بالش کمی بلند کنید.

مناسب ترین نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی چگونه است؟

بعد از عمل زیبایی بینی، خوابیدن به درستی و به شکلی که به ترمیم و بهبود در محل عمل کمک کند، بسیار مهم است. در ادامه، چند نکته را برای خوابیدن درست پس از عمل بینی لازم است نکاتی را رعایت کنید که در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را برایتان شرح خواهیم داد:

در طول شب، سعی کنید به شکلی خوابید که سر و گردنتان در یک خط باشد. این به شما کمک می‌کند فشار و تنش اضافی روی بینی و صورت و در کل بدن کاهش یابد. معمولا خوابیدن بر روی پشت با قرار دادن یک بالش زیر گردن بهترین شکل خوابیدن بعد از جراحی بینی است.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی
  • برای کاهش فشار بر روی بینی، از بالش‌های نرم استفاده کنید. استفاده از بالش گردن، فشار روی صورت را کاهش دهند،  به این ترتیب زمانی که صورت خود را روی بالش می گذارید، نگرانی در خصوص وارد شدن فشار از بین خواهد رفت.
  • پس از عمل بینی، ممکن است بینی و سایر بخش‌های صورت شما خشک شوند. استفاده از یک رطوبت‌دهنده هوا در اتاق خواب می‌تواند باعث حفظ رطوبت مناسب و کاهش خسکی بینی در حین خواب شود.
  • در مدت بهبودی پس از عمل بینی، بهتر است از خوابیدن به روی شکم و فشار دادن بینی به بالش خودداری کنید. چرا که ممکن است به جراحی و ترمیم بینی آسیب برساند و تاخیر در بهبودی ایجاد کند. اگر معمولا روی شکم می خوابید، باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. اما توصیه نمی شود.
  • پزشک شما ممکن است دستورات و راهنمایی‌های خاصی را درباره خوابیدن بعد از عمل بینی بدهد. حتما این دستورات را رعایت کرده و هر گونه سوال یا نگرانی را با پزشک خود در میان بگذارید.

مهمترین نکته این است که با پزشک خود درباره راهنمایی‌های خوابیدن پس از عمل بینی خود مشورت کنید. هر فرد و هر عمل بینی ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد. به این ترتیب از درست ترین مراقبت ها درخصوص نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی مطلع خواهید شد.

بعد از عمل بینی به پهلو نخوابید

همانطور که شرح دادیم مناسب ترین روش برای خوابیدن و استراحت کردن بعد از جراحی، خوابیدن به پشت است. مادامی که شما زیاد به پهلو می خوابید، علی الخصوص در روز های ابتدایی بعد از جراحی که بینی در حال ترمیم و بازسازی است، ممکن است در نتیجه جراحی زیبایی شما تاثیر بگذارد.

اگر قصد دارید به پهلو بخوابید، مدت زیادی به یک پهلو نخوابید و مدام جهت خود را تغییر دهید.

رعایت این نکات نیاز به جراحی ترمیمی بینی به علت دریافت نتیجه نامناسب را به حداقل می رساند.

چگونه بعد از عمل بینی صحیح بخوابیم؟

برای اجتناب از خوابیدن به روی شکم اگر نمی توانید نحوه و اصول صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی را رعایت کنید، نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

  • استفاده از بالش و ست خواب مناسب
  • استفاده از یک بالش کمکی و تثبیت آن در موقعیت مناسب به شکلی که بتوانید به روی شکم بخوابید
  • استفاده از ماسک و وسایل کمکی مناسب (البته ممکن است استفاده از آن کمی اذیت کننده باشد. به همین دلیل به طور معمول توصیه نمی شود. )

در روز های ابتدایی بعد از جراحی ممکن است به دلیل گرفتگی بینی نتوانید عمیق بخوابید. به همین دلیل رعایت موقعیت مناسب برای شما آسان خواهد بود. اما در روز های آتی که رو به بهبودی می روید، بهتر است این نکات را به خاطر داشته باشید و تا زمان بهبودی نسبی رعایت کنید. سعی کنید در ساعات مختلفی از روز استراحت کنید تا قرار گرفتن در یک موقعیت برای مدت طولانی برای شما خسته کننده نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص اگر سوالی دارید، می توانید با دکتر حسین میرشفیعی ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط