مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت

مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت چه مزایایی دارد؟ تزریق ژل به صورت یکی از جمله اقدمات زیبایی بانوان است. به همین دلیل در این مقاله از وبسایت دکتر حسین میرشفیعی برای از بین رفتن عوارض بعد از تزریق ژل و همچنین ماندگاری بیشتر قصد داریم به رعایت نکات مراقبتی بعد از آن بپردازیم. بنابراین اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای بهره بردن از مزایای تزریق فیلر این اقدام زیبایی را انجام داده اید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراقبت های پوستی بعد از  تزریق ژل

بلافاصله بعد از تزریق ژل باید مواردی را رعایت کنید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از قرارگیری در معرض آفتاب به صورت مستقیم پرهیز کنید. علی الخصوص برای ۲۴ ساعت اول سعی کنید در ساعات گرم روز در خانه بمانید.
  • از مصر ف لوازم آرایش و هر گونه کرم در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق خودداری کنید.
  • شستشوی صورت با آب داغ پرهیز کنید.
  • از مالش مستقیم پوست در ساعات اولیه بعد از تزریق بپرهیزید.
  • برای کاهش تورم و قرمزی از کمپرس سرد استفاده کنید اما از قرار دادن مستتقیم یخ بر روی پوست صورت خودداری کنید.
بعد از تزریق ژل چه کنیم

برخی دیگر از مراقبت های بعد از تزریق ژل شامل مراقبت های ورزشی و رمراقبت های  خوراکی می شود. لازم است تا مدتی موارد زیر را رعایت کنید:

  • از مصرف مشروبات الکلی به شدت پرهیز کنید.
  • از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
  • از ورزش های سنگین تا ۴۸ ساعت اول دوری کنید.
  • سعی کنید در ساعات اول اجسام سنگی بلند نکنید.
  • به طور کا مل دراز نکشید! در ساعات اولیه بعد از تزریق در صورتی که می خواهید استراحت کنید، کمی زیر سر خود را بالا بیاورید.

تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند؟

نحوه استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق ژل

نحوه استفاده از کمپرس سرد به این صورت است که شما نباید جسم سرد را مستقیما بر روی پوست خود قرار دهید. سعی کنید به آرامی و به صورت دورانی بدون اینکه به پوست خود فشار بیاورید هر ۱۰ دقیقه یکبار این کار ار در ۶ ساعت اول برای کاهش تورم و قرمزی انجام دهید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت خطر عفونت را کاهش می دهد

بعد از تزریق ژل پوست شما حساس تر می شود. بنابراین مراقبت های بیشتری لازم است. با آنکه عوارضی از عفونت بعد از تزریق ژل یک امر بعید است، اما لازم است برای از بین رفتن این خطر بهداشت پوست خود را رعایت کنید و همچنین هنگامم لمس پوست صورت خود، دست های خود را تمییز کنید. در هنگام شستشوی صورت، در ساعات اولیه این کار را به آرامی و با آب ولرم انجام دهید.

آیا ماساژ صورت بعد از تزریق ژل و فیلر از مراقبت های لازم است؟

ماساژ صورت در برخی موارد توصیه می شود و در برخی موارد نیز توصیه نمی شود. به همین دلیل لازم است از متخصص کمک بگیرید. چیزی که لازم است بدانید این است که بلافاصله بعد از تزریق ژل از فشاردادن ناحیه تزریق خوددارری کنید. به هیچ عنوان به صورت خودسر اقدام به فشار و ضربه به ناحیه مورد نظر نکنید. در صورتی که نیاز به ماساژ باشد، متخصص اقدامات لازم را برای شما انجام خواهد داد.

نکات مراقبتی تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت چگونه باعث از بین رفتن عوارض می شود؟

همانگونه که ذکر کردیم، برخی عوارض کوتاه مدت در ان راستا وجود دارد. رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل شامل مصرف داروهای تجوز یشده نیمز می شود. البته توجه داشته باشید در صورتی که عوارض شما بعد از تزریق بیش از حد معمول بود، لازم است در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید.

اما مصرف آنتی هیستامین. مصرف مسکن ها و برخی داروهای ضد التهابی در زمان رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل یکی از مواردی است که برای برخی از افراد تجویز می شود. علی الخصوص برای آن دسته از افرادی که پوست حساس تری دارند. داروهای تجویز شده را ببه موقع مصرف کنید. در صورت پیش آمد مشکل و یا مواردی حاد تر سریعا پزشک را در جریان قرار دهید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط