تکنیک ماساژ بینی بعد جراحی

ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی

ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی بینی باید چگونه باشد؟ آیا لازم است بعد از جراحی زیبایی بینی، ماساژ انجام شود؟ در این مقاله از سایت دکتر حسین میرشفیعی قصد داریم به تکنیک های ماساژ بینی برای از بین رفتن تورم و باید ها و نباید های آن بپردازیم. آیا شما مجار هستید بعداز جراحی بینی این کار را انجام دهید؟ آیا این تکنیک در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است؟ آیا با ماساژ به تنهایی می توان موجب تغییر شکل بینی شد؟ پاسخ همه سوالات خود را در این مقاله بخوانید.

آیا ماساژ بینی بعد از عمل مجاز است؟

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که ماساژ درمانی می‌تواند به التهاب و بافت اسکار کمک کند و به بیماران بعد از عمل کمک می‌کند تا دوران نقاهت خود را سریع تر طی کنند. اما این اقدام تحت هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه انجام شود.

اغلب پس از جراحی، تورم در امتداد دیواره کناری بینی و روی نوک بینی وجود دارد. برای کمک به کاهش تورم توصیه می شود. بیماران رینوپلاستی باید به مدت ۲ تا ۳ ماه روزی ۲ بار ماساژ بینی را به مدت ۲ دقیقه انجام دهند. بنابراین انجام این کار به کاهش عوارض جراحی زیبایی بینی کمک کننده است. البته برای این مورد تزریق کورتون بعد از جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

مزایای ماساژ بینی بعد از عمل

چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی می توان بینی را ماساژ داد؟

در هفته های اول به شدت باید مراقبت بینی بود و از دست زدن به بینی و حتی لمس کردن آن پرهیز کرد. چرا که استخوان های بینی در این زمان در حال جوش خوردن است. بنابراین تا ۲ هفته اول هیچگونه اقدامی نباید در خصوص ماساژ بینی بعد جراحی صورت بپزیرد.

در این خصوص باید به شدت مراقب باشند تا حداقل ۱ تا ۲ هفته پس از جراحی یا تا زمانی که دکتر توصیه کند که انجام این کار اشکالی ندارد،انجام این کار مجاز است. بنابراین از وارد کردن هرگونه فشار به بینی به صورت خودسرانه تحت عنوان ماساژ جدا خودداری کنید.

ماساژ بینی بعد از عمل چگونه است؟

اگر چند هفته پس از انجام جراحی زیبایی بینی به بینی خود دست بزنید، متوجه عدم استحکام در تیغه بینی خود می شوید. این درواقع، همان تورم بینی است که از بین نرفته است. بنابراین ماساژ بینی بعد از جراحی به از بین رفتن تورم بینی کمک خواهد کرد:

انگشت سبابه دو دست خود را به صورت دوانی با یک فشار ملایم در تاحیه بالای تیغه بینی به صورت همزمان و به صورت نقطه ای چرخش دهید. این کار از ناحیه بالای بینی انجام دهید و به سمت نوک بینی نزدیک شوید. اگر می خواهید فشار بیشتری ایجاد کنید، می توانید از انگشت شست خود استفاده نید. این کار را ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه انجام دهید.

دست زدن به بینی در روز های اول بعد از جراحی چه عواقبی دارد؟

این طبیعی است که بخواهید بدانید بینی شما بعد از انجام جراحی زیبایی بینی به چه شکل در آمده است اما لمس بینی و ایجاد فشار علی الخصوص در روز های اول عواقب جبران ناپذیری به دنبال دارد. در این روز ها به دلیل اینکه استخوان تیغه بینی در حال جوش خوردن و بازسازی است، لازم است از هرگونه فشار در امان باشد.

آیا ماساژ بینی به تنهایی موجب تغییر شکل بینی خواهد شد؟

آیا ماساژ بینی باعث تغییر شکل بینی می شود؟ خیلی بعید است که روی شکل بینی شما تاثیری داشته باشند. شکل بینی شما در درجه اول توسط استخوان و غضروف شما تعیین می شود و بدون جراحی قابل تغییر نیست. بنابراین نمی توان موجب با ماساژ به تنهایی موجب تغییر شکل دائمی در بینی شد. اما در صورتی که این کار را بعد از جراحی انجام دهید می توانید به بهود بافت بینی بعد از عمل کمک کنید.

البته دستورالعمل ماساژ بینی برای هر فرد با توجه به تکنیک های به کار رفته ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل است که اگر می خواهید از مزایای آن بهره مند شوید لازم است حتما زیر نظر جراح بینی این کار را انجام دهید.

ماساژ بینی بعد از جراحی

آیا ماساژ بینی به تسریع فرآیند بهبود بینی بعد از جراحی کمک می کند؟

برای پاسخ به این سوال بار دیگر لازم است مزایای ماساژ بینی بعد عمل را یادآور شویم:

  • این تکنیک باعث افزایش جریان خون در بینی می شود. به این ترتیب کبوددی بعد از عمل بینی سریع تر از بین می رود.
  • این تکنیک بهبود تورم بینی کمک خواهد کرد.
  • فرم دهی بینی بعد از جراحی سریع تتر انجام خواهد شد.
  • این تکنیک برای هر فرد با توجه به فرم بینی به صورت مجزا تجویز می شود.

ماساژ بینی بعد عمل برای بینی های گوشتی و استخوانی متفاوت است. در بینی های استخوانی ماساژ اکثرا توجه تیغه بینی است. در صورتی که ماساژ بینی برای بینی های گوشتی بیشتر متوجه پره های بینی و قسمت نوک بینی است.

سولات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط