عینک بعد عمل بینی

عینک زدن بعد از جراحی بینی

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را درگیر می کند، عینک زدن بعد از جراحی بینی است. افرادی که بینی خود را جراحی می کنند، علی الخصوص در روز های اول نباید هیچگونه فشار به ناحیه بینی وارد کنند. به همین دلیل این سوال برای افراد عینکی ایجاد می شود که عینک زدن بعد از عمل زیبایی بینی چگونه امکان پذیر است؟ در این مقاله از سایت دکتر حسین میرشفیعی قصد داریم هرآنچه باید در اینباره بدانید، به شما بگوییم.

عینک زدن بعد از رینوپلاستی از سوالات متداول بعد از جراحی بینی است و لازم سات بدانید این مورد ممکن است به تعویق بیفتد و به مراحل تشخیصی و درمانی خاصی نیاز داشته باشد. اگر شما اخیرا جراحی بینی داشته اید و می خواهید بعد از جراحی عینک بزنید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. البته که روش های جایگزین می تواند به شما در این مورد کمک کننده باشد. اما استفاده از عینک از ۲ الی ۶ ماه بعد از جراحی به دلیل تاثیر پذیری در نتیجه جراحی امکان پذیر نیست.

عینک بعد رینوپلاستی

عینک زدن بعد از عمل بینی مجاز است یا خیر؟

افراد عینکی بعد از رینوپلاستی همچنان نیاز به عینک دارند. اما به دلیل تغییر در شکل بینی، جابه ‌جایی استخوان‌ها و بافت‌ها، یا تغییر در برخی بخش های بینی ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا می توان بلافاصله بعد از جراحی  بینی از عینک استفاده کرد؟ در اینجا پاسخ این است که هرگونه فشار به بینی علی الخصوص در روزهای ابتدایی بعد از عمل می تواند برای فرد خطرناک باشد. بنابراین بهتر است از جایگزین های آن نظیر لنز های طبیعی و یا نگهدارنده های عینک بعد از جراحی استفاده کنید.

پزشک شما باید بررسی کند که آیا برای شما مناسب است که عینک بزنید یا خیر. همچنین می توانید با متخصص چشم پزشک با بررسی وضعیت بینایی در این خصوص مشورت کنید. چرا که در برخی موارد ممکن است نیاز باشد تا ۶ ماه اول بعد از جراحی استفاده از هر گونه عینک طبی و آفتابی پرهیز کنید. چرا که عینک فشار مستمر و طولانی مدتی را به استخوان های بینی فرد وارد می کند و عوارض آن علاوه بر طولانی شدن دوران نقاهت ممکن است شامل تغییر شکل بینی نیز باشد.

بینی خود را از عینک زدن بعد از جراحی محافظت کنید

استفاده از عینک های طبی و آفتابی مادامی که برای بررسی وضعیت مراجعه می کنید، توسط پزشک تعیین می شود. بنابراین برای شروع استفاده از عینک بعد از جراحی بینی لازم است با جراح خود مشورت کنید.

پس از جراحی بینی، ممکن است پزشک شما همچنین توصیه های خاصی برای محافظت از بینی به شما بدهد. این اقدامات شامل استفاده از عینک های خاص با نگهدارنده، جلوگیری از فشار و ضربه به بینی و رعایت دستورات مراقبت پس از جراحی بینی باشد. پیروی از همه توصیه های پزشک و مراقبت های بعد از جراحی الزامی است.

در نهایت، توصیه می شود با پزشک خود درباره هرگونه سوال یا نگرانی در خصوص عینک زدن بعد از جراحی بینی صحبت کنید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

جایگزین استفاده از عینک بعد از رینوپلاستی چیست؟

یکی از بهترین جایگزین هایی که بعد از عمل بینی مورد استفاده افراد قرار می گیرد، استفاده از لنز های طبی است. لنز های طبی این امکان را به افراد می دهد بدون ایجاد فشار به بینی مشکلات بینی خود را کنترل کنند. با آنکه موارد دیگر نظیر نگهدارنده های عینک نیز مورد استفاده قرار میگیرد، اما این مورد پرکاربردتر خواهد بود. اگر با استفاده از لنز های طبی مشکل دارید، می توانید با مشورت متخصص خود از راهکارهای دیگر بهره بگیرید.

آیا رینوپلاستی می تواند وضعیت بینایی شما را بدتر کند؟

رینوپلاستی بر روی وضعیت بینایی شما اثری نمی گذارد. درواقع تمام تغییرات ایجاد شده بر روی بافت خود بینی خواهد بود. اما اگر شما از عینک استفاده می کنید و یا شرایط شما نسبت به سایر افراد خاص است، نیاز است مراقبت های لازم را از قبل از متخصص چشم پزشک دریافت کنید. در غیر این صورت ممکن است بعد از رینوپلاستی وضعیت بینایی و  چشم شما تحت تاثیر قرار بگیرد.

اول رینوپلاستی یا عمل حذف عینک؟

برخی افراد قصد دارند همزمان برای جراحی زیبایی بینی و همچنین حذف عینک اقدام کنند و این سوال را می پرسند که کدام یک ابتدا باید مورد توجه قرار بگیرد؟ در این خصوص به شما توصیه می کنیم ابتدا جراحی حذف عینک را انجام دهید و تا بهبودی کامل صبر کنید. در این صورت مشکل شما برای عدم استفاد از عینک های طبی بعد از رینوپلاستی برطرف می شود و نیاز به نگرانی در این خصوص نخواهد بود. برای اطمینان از این مورد و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصص خود در اینباره صحبت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط