عمل مجدد بینی دکتر حسین میرشفیعی

عمل ترمیمی بینی

آنچه می خوانید...

عمل ترمیم بینی یا رینوپلاستی ثانویه موضوعی است که در این محتوا قصد بررسی همه جانبه آن را داریم پس با ما باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید. همان طور که می‌دانید یکی از عمل‌های زیبایی شایع در سر تا سر دنیا من جمله ایران جراحی بینی می‌باشد. این جراحی از این بابت که اکثر ایرانی‌ها از بینی خود راضی نیستند در ایران ارج و قرب خاصی دارد. اما علی رغم انتظاراتی که افراد از جراحی بینی دارند و فکر می‌کنند پس از جراحی بینیشان بی عیب و نقص خواهد بود و به زیبایی چهره‌شان خواهد افزود ممکن است به دلیل شرایط و وضعیت خاص بینی، ممکن است نتوان ۱۰۰ درصد انتضارات زیباجو را برآورده کرد. متقارن نبودن بینی، نا همخوانی با صورت و مشکلات تنفسی از جمله دلایل نارضایتی افراد هستند. در چنین شرایطی، جراحی ترمیم بینی توصیه می شود.

عمل ترمیم بینی چیست؟!

این عمل نوعی جراحی اصلاحی است که بر روی بینی بعد از جراحی اول انجام می‌شود و هدف آن ممکن است زیبایی و یا درمانی باشد. جنبه‌ی درمانی زمانی است که کسی بنا به هر دلیلی بخشی از بافت بینی خود را از دست داده است. این افراد به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می‌کنند تا با هدف درمانی به اصلاح بینی خود بپردازند. در حالی که نوع دیگر این عمل که به روتوش یا عمل ثانویه‌ی بینی معروف است برای افزایش رضایت افراد از جراحی اولیه بینی­شان صورت می‌گیرد.

✔️ در رابطه با عمل بینی شرقی چه می دانید؟

چه دلایلی سبب می شود که افراد به سراغ عمل ترمیم بینی بروند؟!

قوز بینی بعد از عمل

اگر جراح در عمل بینی بر روی استخوان تیغه‌ی بینی اشتباهی انجام داشته و نتواند در کار خود ظرافت و دقت به خرج دهد بعد از عمل کماکان قوز بینی باقی می‌ماند. البته ممکن است که بعد از عمل بینی شما در محل قوز کمی دچار ورم شود لذا صبر کنید تا ورم عمل بخوابد تا مطمئن شوید که واقعا مشکلی وجود دارد یا خیر. ضمن این که اگر مسئله­ دیگری هم وجود داشته باشد خودش را نشان می‌دهد. قوز بینی بعد از عمل یکی از دلایل رایج عمل مجدد بینی است.

قوز بینی بعد از عمل بینی

تنفس نا مناسب

در برخی موارد بعد از انجام عمل جراحی بینی، ممکن است به دلیل تنگ شدن مجاری تنفسی، فرد دچار مشکل تنفسی شود. از جمله مشکلات تنفسی بعد از عمل این است که به هنگام تنفس، بینی صدا می‌دهد و یا تنفس کمی سخت می‌شود که در چنین شرایطی عمل ترمیمی بینی یکی از راه­های پیشنهادی برای حل مشکل می باشد.

بد شکل شدن فرم بینی

اگر جراح بینی داراری تبحر و توانایی کافی نباشد ممکن است بعد از عمل فرم بینی غیر طبیعی و نامناسب شود که برای اصلاح این مسئله عمل ترمیم بینی انجام می شود.

تناسب بینی با سایر اجزای صورت

بینی بعد از این که برش داده شد و عمل بر روی آن انجام شد باید همچنان در شکل و اندازه‌ای باشد که به سایر اجزای صورت بیاید. وقتی اجزای صورت شما درشت است مسلما بینی کوچک برای صورت شما زیبایی طبیعی‌ای به بار نمی‌آورد. این مسئله در آقایان نیز اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد و لازم است که مردان خواستار مدل‌هایی باشند که به چهره‌ی مردانه‌شان بیاید. پس قبل از عمل به این نکات توجه داشته و به مشاوره‌های تخصصی پزشک خود اهمیت دهید.

افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی در افرادی که بینی گوشتی دارند بیشتر اتفاق می‌افتد چرا که پوست بینی ضخیم است در نتیجه فشار زیادی به غضروف‌های دستکاری شده سر بینی می‌آورد و نوک بینی اصطلاحاً می‌افتد. نقش جراح در تقویت غضروف بینی بسیار پر رنگ است.

زیاد شدن فاصله‌ی لب با بینی

خیلی از افراد که مدل‌های فانتزی و عروسکی را انتخاب می‌کنند، پس از عمل بینی فاصله‌ی بین بینی و دهان آن‌ها زیاد و غیر طبیعی می‌شود. عده‌ای برای رفع این مشکل به بوتاکس لب رو می‌آورند اما بهتر است که با عمل ترمیم بینی کمی این فاصله را کمتر کنید تا نتیجه رضایت بخش تر شود.

عدم تقارن سوراخ‌های بینی

گفتن این نکته لازم است که تقارن صد در صدی سوراخ‌ها تقریبا می‌شود گفت که غیر ممکن است اما جراح باید تمام تلاش خود را بکند که این اختلاف زیاد فاحش  و قابل مشاهده نباشد.

عدم تقارن سوراخ های بینی بعد از عمل بینی

کوچک شدن یا بزرگ باقی ماندن بینی

گاهی جراح به دلیل مهارت کم نمی‌تواند به شکل مناسبی اندازه‌ی بینی را تغییر دهد و برش‌های مناسب بزند لذا بینی بعد از عمل یا خیلی کوچک می‌شود یا کماکان بزرگ باقی می‌ماند. که این مورد هم عمل ثانویه بینی را می‌طلبد.

انحراف بینی

انحراف بینی از دیگر عوارض احتمالی جراحی بینی می‌باشد. اگر بعد از این که ورم بینی به شکل کامل از بین رفت انحراف همچنان وجود داشت باید عمل مجدد انجام دهید.

انحراف بینی بعد از عمل بینی

گوشت اضافه

گوشت اضافه یا فیبروز در قسمت‌هایی که برش داده شده‌اند و یا بخیه خورده‌اند می‌تواند به دلیل عدم مهارت و ظرافت جراح به وجود بیایند؛ در نتیجه لارم می شود که دوباره با عمل مجدد بینی این عیوب برطرف گردد.

بهترین زمان انجام جراحی ترمیمی بینی چه زمانی است؟

توصیه می شود حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه بینی صبر کرده و سپس اقدام به جراحی ثانویه کرد؛ علت این امر این است که در عمل مجدد لازم است مجددا تغییراتی در ساختار بینی ایجاد شود و این مسئله مستلزم این است که تورم و التهابات جراحی قبلی از بین رفته باشد و فرم بینی معلوم شود تا بتوان تغییرات جدید را در آن اعمال نمود.

چگونه نیاز به عمل مجدد بینی را از بین ببریم؟!

معاینه دقیق و داشتن برنامه ریزی

جراح قبل از جراحی و در طی ویزیت‌های خود باید بینی را به خوبی و با صبر و حوصله مورد بررسی قرار دهد و بافت استخوانی غضروفی و گوشتی بینی را بشناسد و در نهایت یک برنامه‌ی منطقی و واقع بینانه­ را برای عمل بینی شما تعیین نماید. این برنامه را باید به اطلاع مراجع برساند و او را از نتیجه و نوع کار آگاه کند.

تجربه، هنر و خلاقیت

مسلما دکترهایی که تجربه دارند عملکرد بسیار بهتری هم دارند اما توجه داشته باشید که در کنار تجربه هنر و خلاقیت هم خصیصه‌هایی هستند که دکتر جراح زیبایی باید داشته باشد. کسی که هنر را بفهمد درک درستی از قرینگی دارد و می‌تواند صورت شما را با بهترین مدل بینی تصور کند و با خلاقیت روش‌های خود را پیاده سازی نماید.

تنفس اولویت اول

یادتان باشد که به هیچ عنوان نباید تنفس خود را فدای زیبایی کنید. بنابراین جراح در حین عمل اولویت خود را باید سیستم تنفسی قرار دهد. جراح باید ابتدا صاختار و عملکرد صحیح بینی را در نظر داشته باشد و سپس نیازهای زیبایی بیمار را عملی کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بسیاری از افراد هستند که به علت عدم رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های مهم بعد از عمل بینی، سبب شدند که بینی دچار تغییر شکل شده و در نتیجه رضایت کافی از جراحی نداشته باشند و به فکر انجام جراحی مجدد بینی بیفتند.

پیوند غضروف در جراحی ثانویه بینی

گاهی اوقات در عمل اولیه بینی میزان زیادی از غضروف بینی برداشته می شود و به همین خاطر ممکن است به علت ضعیف شدن غضروف و استخوان بینی، فرم بینی علی الخصوص بینی های گوشتی به شکل قبل از عمل بازگشته و یا حتی به دلیل تغییرات زیادی که در غضروف بینی ایجاد شده است ممکن است بینی دیگر شکل متناسب با اعضای دیگر صورت را نداشته باشد؛ در نتیجه همه این امور لازم می شود که در حین جراحی ثانویه بینی نیاز به تقویت غضورف بینی باشد که این کار از طریق پیوند غضروف و یا پروتز انجام می شود.

پیوند غضروف گوش در جراحی ثانویه بینی

انتخاب غضروف مناسب تاثیر بسزایی در میزان موفقیت جراحی ثانویه بینی دارد. معمولا در صورتی که جراح تشخیص بدهد می توان از غضروف بدن فرد از نواحی همانند پشت گوش و یا دنده استفاده نمود. مزیت این پیوند در این است که دیگر نگرانی از بابت پس زدگی غضروف پیوند زده شده از طرف بافت های مجاور بینی وجود نخواهد داشت.

استفاده از پروتز در جراحی ثانویه بینی

گاهی اوقات ممکن است به دلیل محدود بودن منابع پیوند غضروف در بدن بیمار، لازم می شود از پروتزهای سلیکونی برای تقویت و استحکام بیشتری ساختار بینی استفاده کرد. یکی از مزایای استفاده از پروتز های سلیکونی در این است که در دراز مدت این مواد جذب بدن نشده و تغییر شکل نمی دهد. از آنجا که این پروتزها جسم خارجی بوده و وارد بدن می شود احتمال عفونت بعد از عمل بینی وجود داشته باشد بنابراین حتما باید استفاده از پروتز در بینی توسط جراح متبحر انجام شود.

بهترین جراح ترمیمی بینی

در میان انواع جراحی های زیبایی علی الخصوص جراحی های زیبایی بینی، عمل ترمیمی بینی یکی از حساس ترین ها و چالش برانگیزترین جراحی ها در نظر گرفته می شود. علت این امر مربوط به این است که جراحی ترمیمی بینی بر روی بینی انجام شود که قبلا زیر تیغ جراحی رفته و تغییراتی بر روی آن انجام شده است و قرار است عیوب جراحی قبلی برطرف شود؛ در نتیجه به علت دستکاری ها و تغییرات قبلی که در ساختار بینی اعمال شده است، ایجاد تغییرات جدید کمی سخت تر خواهد بود. این علل سبب می شود که حساسیت این جراحی و در نتیجه انتخاب جراح خوب ترمیم بینی اهمیت دو چندان پیدا کند. در صورتی که تصمیم به انجام جراحی ترمیم بینی دارید، به اندازه کافی وقت صرف کنید تا بهترین جراح را در این زمینه بیابید تا از نتیجه مطلوب این عمل اطمینان خاطر داشته باشید.

بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران

مهمترین نکات انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی

 • اولین ویژگی یک جراح خوب، راهنمایی دلسوزانه و واقع بینانه است؛ بسیاری از افرادی که برای انجام جراحی تریمیم بینی اقدام می کنند، تنها به دلیل تصورات ایده آل گرایانه آن ها از نتیجه جراحی بینی است و از نظر یک جراح متخصص واقعا نیازی به جراحی ثانویه ندارند؛ در نتیجه در صورتی که جراح بینی کاملا صادقانه و دلسوزانه شما را راهنمایی کند در صورتی که نیاز به عمل مجدد نباشد، شما را از انجام آن منصرف می کند.
 • جراحی را انتخاب کنید که نمونه های متعدد جراحی ترمیمی بینی داشته و مراجعین قبلی نیز رضایت کامل از عملشان داشته باشند.
 • بهتر است به سراغی جراحی بروید که در انواع جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و اغنحراف بینی و… مهارت لازم را داشته باشد و نمونه های موفقی در این زمینه ارائه کند.
 • با توجه به اینکه از جراحی اولیه بینی، برش های متعددی در بینی ایجاد شده است، باید جراحی را انتخاب کنید که بتواند با حداقل محدوده عملکردی بتواند تغییرات لازم را در بینی ایجاد کند.
 • بهترین جراح ثانویه جراحی است که می توان در صورت لزوم با پیوند غضروف به تقویت غضروف بینی بپردازد تا از افتادگی و برگشت فرم قبلی بینی جلوگیری کند.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

هزینه عمل ترمیم بینی بر اساس همان معیار هایی که در تعیین هزینه عمل بینی وجود دارند، مشخص می شود؛ مضاف بر این که در جراحی ترمیمی بینی ممکن است به پیوند غضروف و یا استفاده از پروتز نیز نیاز باشد که در نتیجه بدیهی است که هزینه ها افزایش پیدا می کند.

عمل مجدد بینی دکتر میرشفیعی

جمع بندی

کسانی که قصد انجام عمل ثانویه بینی را دارند بهتر است که حداقل یک سال صبر کنند تا نتیجه‌ی نهایی عمل اولیه مشخص شود. برای عمل ترمیمی زخم‌های اولیه باید کاملا خوب شده باشند. کسانی که بینی گوشتی دارند در عمل ترمیمی باید به تقویت غضروف نوک بینی هم بپردازند تا اسکلت بینی مستحکم شود. بیمار باید از بینی خود توقع واقع بینانه ­ای داشته باشد و اگر دکتر تشخیص دهد که بینی تحمل عمل ترمیمی را ندارد بیمار نباید اصرار کند. همچنین اینکه با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر شد، تبحر، تخصص و تجربه جراح بینی شما بسیار مهم است و اگر در انتخاب خود دقت نمایید و به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ماهر و متبحر مراجعه کنید نیاز شما به رینوپلاستی ثانویه به صفر می رسد.

دکتر میرشفیعی جراح زیبایی بینی

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

92 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   در رابطه با هزینه بهتر است معاینه دقیق انجام شده و میزان تغییرات مشخص شود تا هزینه دقیق اعلام گردد.
   برای مشاوره می توانید با این شماره ها تماس بگیرید:
   ۰۲۱۷۷۵۴۱۳۰۳ – ۰۲۱۸۸۷۷۳۰۹۹

 1. دکتر عمل بینی ترمیمی من هم بازم نتیجه دلخواهم رو بهم نداد.امکان داره که برای بار سوم بشه عمل کرد؟

  1. باید بررسی شود که آیا واقعا نیاز هست که دوباره عمل انجام شود یا خیر؛ ولی به وطر کلی از نظر تعداد محدودیتی در انجام عمل جراحی وجود ندارد.

 2. من یه بار بینیم عمل کردم اصلا راضی نیستم احساس میکنم کجه الان ۱۱ ماه گذشته کی میتونم بیام برای عمل ترمیم پیش شما؟

 3. سلام و سپاس از سایت زیبا و اطلاعات مفیدتون 🙏 لطفاً بفرمایید که شما فیلر بینی رو پیشنهاد می‌فرمایید؟

  1. سپاس
   عمل ترمیمی بینی یکی از سخت ترین عمل ها در این حوزه است که لازم است حتما جراح با تبحر بالا این کار را انجام دهد

  1. تکنیک مورد استفاده به نوع مشکل و میزان تغییراتی که لازم است در بینی ایجاد شود، بستگی دارد و جراح در این زمینه بعد از بررسی تصمیم گیری می کند

  1. حتما در این زمینه به صورت دقیق با جراح خود مشورت نمایید ولی به طور کلی حداقل شش ماه از عمل بینیتان گذشته باشد و بعد راکوتان مصرف کنید.

  1. همه بینی ها با بالا رفتن سن حدود شاید ۱۰ درصد افتادگی پیدا می کنند ولی این افتادگی چندان نگران کننده و محسوس نخواهد بود.

  1. لازم است که حداقل بعد از یک سال از جراحی بینی در صورتی که مشکلی داشتید به جراح بینی مراجعه و با تشخیص جراح در صورت نیاز اقدام به جراحی ترمیم بینی کنید.

  1. بله با توجه به اینکه دو سال از عمل قبلی شما گذشته و همچنان تفاوت اندازه سوراخ های بینی وجود دارد احتمالا نیاز به جراحی ترمیمی بینی وجود دارد ولی با این حال بازهم به معاینه حضوری نیاز است تا مشکل شما به صورت دقیق بررسی شود.
   برای دریافت وقت حضوری از طریق شماره تماس های زیر تماس بگیرید:
   مطب ونک: ۰۲۱۸۸۷۷۳۰۹۹
   مطب شهید مدنی: ۰۲۱۷۷۵۴۱۳۰۳

  1. به طور کلی بعد از جراحی بینی علی الخصوص روز های اولیه به دلیل حساس بودن بینی نباید هیچ فشاری بر روی آن وارد شود در هفته های بعد از آن هم تا جایی که می شود بهتر است از ماسک استفاده نشود و یا از ماسک های آزاد و بدون هیچ فشاری بر روی بینی استفاده کنید.

 4. من چند سال پیش پیش یکی از دکتر های دیگه عمل کردم و از نیتجه عمل کاملا راضی بودم ولی صورتم خورد به صندلی و احساس میکنم غضروف نوک بینیم به مشکل خورده شما جراحی ترمیمی پزشک دیگه رو انجام میدید؟؟

   1. دوست عزیز تعیین هزینه دقیق نیاز به بررسی و معاینه حضوری دارد و باید مشکلات بینی شما مشخص شود تا هزینه دقیق اعلام گردد.

  1. فردی که مبتلا به دیابت باشد لازم است پیش از جراحی آزمایشات لازم را بدهد و تحت نظر پزشک کنترل قند خون انجام شود.

  1. در ابتدا لازم است بررسی انجام شود و بعد درباره نیاز به جراحی مجدد یا تزریق کورتون تصمیم گیری شود.

 5. تنفس هیچ آسیبی نمی بینه ؟ من دیدم هر کی بینیش و عمل میکنه فس فس میکنه و برای این اصلا دوست ندارم عمل کنم … از قبل تست میشه ؟

  1. خیر دوست عزیز اگر جراح به درستی عمل را انجام دهد مشکلی برای تنفس ایجاد نمی شود چه بسا که بهتر هم می شود.

 6. من بینیم تو تصادف بدجور آسیب دیده میخواستم ببینم شما از غضروف مصنوعی برای عمل استفاده میکنین یا طبیعی؟

  1. واقع بینانه این است که هر بینی بعد از عمل جراحی و به مرور زمان با بالا رفتن سن، درصد خیلی کمی افتادگی پیدا می کند شاید در حدود ۱۰ درصد ولی این افتادگی محسوس و خیلی فاحش و نگران کننده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *