عمل بینی شرقی

آنچه می خوانید...

منظور از عمل بینی شرقی چیست؟ معیار های زبیایی بینی تقریبا در سراسر دنیا تقریبا یکسان است. بنابراین در عمل بینی، سعی می شود با توجه به این معیار های زیبایی و همچنین توجه به آناتومی صورت، متناسب با بینی هی شخص، عمل انجام شود. کسانd که ساکن شرق آسیا هستند، (در نزدیکی ما کشور افغانستان) بینی آن ها ویژگی متفاوتی دارد. بنابراین لازم است اقدامات متفاوتی برای جراحی در بینی آن ها انجام شود. اگر بینی شما هم شرقی است و می خواهید بدانید آ یا کاندید جراحی بینی شرقی هستید یا خیر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

✔️ سن مناسب جراحی بینی

بینی شرقی چه ویژگی دارد؟

شاید کنجکاو شده باشید که بدانید بینی شرقی به چه مدل بینی گفته می شود؟ آیا تا به حال به گوشتان رسیده است مردم کشور هایی نظیر کره در جراحی بینی، بینی خود را بزرگ می کنند؟ اگر شم هم کنجکاو شدید تا در اینباره بدانید باید بگوییم بینی شرقی ویژگی های زیر را داراست:

  • استخوان تیغه بینی از زاویه نیمرخ کوتاه به نظر می رسد.
  • تیغه بینی دارای ارتفاع کمی است.
  • بینی های شرقی معمولا پهن است.
  • تیغه بینی معمولا صاف است.

کسانی که بینی شرقی دارند، در کشورهایی نظیر ایران، افغانستان، چین، کره، فلیپین و کشور هایی از این دست یافت می شود. اگر هنوز نتوانستید شمایل بینی شرقی را تصور کنید، تصویر رو به رو را ببینید

عمل بینی شرقی

بینی کوتاه

از دیگر ویژگی های بارز بینی شرقی بینی کوتاه است. این بینی ها با نام short nose نیز شناخته می شود. برای اصلاح این نوع بینی نیز از پیوند غضروف استفاده می شود. کسانی که بینی کوتاه دارند، فاصله ممیان لب بالا و بینی زیاد است. همچنین ممکن است تیغه بینی بلند باشد. بررسی دقیق شکل بینی باید توسط جراح و متخصص در جلسه مشاوره قبل از جراحی انجام شود.

عمل بینی کوتاه

عمل بینی شرقی چگونه انجام می شود؟

در اربطه با نحوه چگونگی انجام این جراحی لازم است بگوییم که در جراحی های بینی معمولی، تیغه بینی اصلاح شده و بخش هایی از بینی حذف می شود. اما در جراحی بینی شرقی، از انجایی که تیغه بینی کوتاه است، ممکن است نیاز به پیوند غضروف به بینی باشد. بنابراین جراح با استفاده از گرافت و یا پیوند غضروف از بافت های بدن خود بیمار این کار را انجام می دهد. همچین این تکنیک در جراحی های ترمیمی بینی نیز زیاد استفاده می شود.

مراحل انجام این جراحی به این صورت است که در صورتیکه پزشک نیاز ببینید، این غضروف را به بینی شما تزریق می کند و همچنین اصلاحات لازم صورت خواهد پذیرفت. به این ترتیب ارتفاع بینی متناسب می شود و همچنین نواقص بینی برطرف می شود. این جراحی را شاید با نام عمل بینی کره ای نیز شنیده باشید.

عمل بینی شرقی برای خانم ها و آقایان توسط بهترین متخصص و جراح گوش و حلق و بینی انجام خواهد شد.

زیبا ترین شکل بینی چگونه است؟

صحبت از عمل بینی شرقی و جراحی زیبایی بینی شد. معیار های زیبایی کدام بینی را زیباترین بینی معرفی می کند؟ ضمن اشاره به این نکته که جراحی بینی باید متناسب با آناتومی بینی هر فرد باشد، می توان به نکات زیر در این خصوص اشاره کرد:

بینی سر بالا که گاها با نام های بینی برگشتی و بینی آسمانی نیز شناخته می شود، یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین انواع بینی استو در این مدل، بینی فرد نه تنها دارای قوز بینی نیست، بلکه در تیغه بینی قوس به شمت بالا وجود دارد و اصطلاحا بینی سربالا شده است. تیغه این بینی نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه است. مطالعات نشان می دهد حدود ده درصد از افراد جامعه دارای این نوع بینی هستند.

اگر شما هم در حین انجام جراحی بینی، مایل به قوس بینی هستید، بهتر است در انجام آن زیاده روی نکنید. البته قوس بینی در برخی مدل های جراحی بینی نظیر جراحی بینی فانتزی دیده می شود.

بینی ایرانی چگونه شناخته می شود؟

افرد ساکن در ایران ویژگی های ظاهری متفاوتی نسب به یکدیگر دارند. اما آن دسته از ویژگی هایی که بیشتر در ایران دیده می شود، شامل موارد زیر است:

  • قوز بینی
  • برجسته بودن غضروف
  • پل بینی پهن
  • پووست ضخیم بینی
  • نوک بینی افتاده

بینی ایرانی را در ایران عمل کنید!

اگر بینی شما شرقی است و یا ویژگی هایی دارد که مایل به تغییر آن هستید، این کار را در ایران انجام دهید. مطالعات نشان داده جراحان ایرانی علاوه بر علم کافی در زمینه جراحی بینی، تجربه بسیار مناسبی دارند و این مورد باعث شده چیزی بیش از ۹۰ درصد جراحی های بینی در ایران موفقیت آمیز باشد. همچنین عمل بینی طبیعی در ایران طرفداران زیادی دارد.

سخن آخر

جراحی بینی در افرادی که دارای بینی شرقی هستند، دشوار تر است. این بینی ها short nose هستند و همچنین اارتفاع بینی بسیار کم است بنابراین شاید لازم باشد با جدید ترین تکنیک های جراحی بینی نظیر تزریق غضروف در عمل بینی این کار صورت بگیرد. با اینکه ااین مدل بینی در کشور افغانستان بیشتر است، اما ویژگی بینی ایترانی های زیادی نیز هست. اگر میخ.اهید عمل بینی شرقی انجام دهید، یکی از بهترین کشورها برای انجام این کار ایران است.

دکتر میرشفیعی جراح زیبایی بینی

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *