جراحی بینی به روش باز

عمل باز بینی به سبک دکتر حسین میرشفیعی

آنچه می خوانید...

منظور از عمل باز بینی چیست؟ در جراحی زیبایی بینی، برای دسترسی به دیگر بخش های بینی پوست بینی شکافته می شود. در مقابل این جراحی، عمل بینی به روش بسته قرار دارد که از طریق سوراخ های بینی انجام می شود. با خواندن این جمله شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که مزایا و معایب جراحی بینی به روش باز چیست؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به این موارد به طور کامل اشاره کنیم.

مراحل انجام جراحی بینی به سبک باز چگونه است؟

انجام این جراحی معمولا تحت بیهوشی انجام می شود. البته این جراحی تحت بی حسی نیز انجام خواهد شد. انتخاب این روش با توصیه متخصص گوش و حلق و بینی و همچنین با انتخاب مراجع انجام خواهد شد.

در مرحله بعدی برش در پوست بینی ایجاد می شود. این برش در زیر نوک بینی ایجاد می شود. ایجاد تغییرات لازم در این مرحله آغاز می شود. با ایجاد برش در پوست بینی، می توان پوست بینی را بالا برد و تغییرات ایجاد می شود. در طی این تغییرات بینی به سمت عقب جمع می شود.

پس از این تغییر شکل بینی از بخیه برای بستن برش های ایجاد شده روی بینی استفاده می شود. سپس از اسپلینت بینی و یا تامپون در بینی قرار می گیرد.

✔️ عمل بینی با بیهوشی یا بی حسی؟

مزایای عمل باز بینی

مزایای جراحی بینی به سبک باز چیست؟

برخی از افراد کاندید عمل باز بینی هستند. افرادی که اصلاحات بینی آن ها زیاد است، جزو این افراد هستند. همچنین آن دسته از افرادی که انحراف تیغه سپتوم در آن ها زیاد است، افرادی هستند که کاندید عمل باز بینی هستند. به علت که جراحی به این سبک مزایایی دارد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در عمل باز بینی جراح دید بهتری به بخش های مختلف بینی دارد. بنابراین می تواند تغییرات لازم را کاملا متناسب با آناتومی بیننی و آناتومی صورت انجام دهد.
 • اگر نیاز به انجام تغییرات گسترده در بینی باشد، از جراحی بینی باز استفاده می شود. چرا که در جراحی بینی به سبک باز دست متخصص در ایجاد تغییرات بازتر است.
 • بهره بردن از تکنیک هایی برای تقویت بینی تنها در این مورد امکان پذیر است. به همین دلیل برخی اوقات جراح نیاز می بیند عمل بینی به این سبک انجام شود.

معایب عمل باز بینی چیست؟

برخی به دلیل بخیه هایی که بعد از جراحی بینی به روش باز روی آن می خورد، نگران هستند و مایلند جراحی بینی به روش بسته را امتحان کنند. اما در این خصوص باید گفت که با تکنیک های نوین جراحی بینی و رعایت مراقبت های آن نیاز نیست نگران این مورد باشید.
تورم بینی ممکن است بعد از جراحی بینی به سبک بازی بیشتر باشد. البته این به آن معنا نیست که عمل بسته بینی تورمی به همراه ندارد. این تورم ناشی از برش های ایجاد شده به سرعت و با تجویز داروهای لازم از بین خواهد رفت پس نیازی نیست نگران آن باشید.

تفاوت عمل باز بینی و عمل بینی به روش بسته چیست؟

تفاوت ایجاد شده در سبک این دو جراحی تنها در برش ایجاد شده در ناحیه کلوملا در بینی است. بنابراین توصیه می شود در هنگام انتخاب سبک مناسب جراحی به پزشک خود اعتماد کنید. چرا که با توجه به فرم بینی شما، بهتر می تواند روش مناسب جراحی را پیش‌بینی کند.

جراحی باز بینی چه اصلاحاتی روی بینی شما انجام می دهد؟

عمل باز بینی اصلاح کامل مشکلات بینی شما می پردازد. به این ترتیب با استفاده از این جراحی می توانید موارد زیر را اصلاح کنید:

 • اصلاح بینی پهن‌ با ایجاد تغییرات لازم روی پره های بینی و همچنین تقویت غضروف بینی با پیوند غضروف به بینی در عمل زیبایی
 • اصلاح انحراف سپتوم بینی و صاف کردن آن در جهت تنفس آسان تر و زیبایی بینی
 • اصلاح ارتفاع تیغه بینی و همچنین ایجاد قوس متناسب با آناتومی بینی و اجزای صورت
 • اصلاح نوک بینی و تنظیم زاویه آن با لب بالایی

آیا جراحی باز بینی عوارض دارد؟

بدیهی است انجام هر عمل جراحی، عوارضی را نیز به دنبال خواهد داشت‌. تقریبا همه کسانی که بینی خود را عمل می کنند، دچار این عوارض نیز خواهند شد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس درد و گرفتگی در ناحیه بینی
 • تورم بینی
 • اسکار و جای زخم بعد از جراحی
 • احساس آسیب پذیری بینی به دلیل برش در بخش های داخلی آن

موارد مام برده شده در بالا عوارض کوتاه مدت عمل باز بینی بوده که پس از مدتی و با رعایت مراقبت های پزشکی از بین خواهد رفت.

متخصص عمل باز بینی

آیا بهترین جراح بینی در تهران را می شناسید؟ دکتر حسین میرشفیعی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سال ها سابقه در این زمینه، متخصص جراحی های موفق بینی به روش باز بوده اند که و همچنین جراحی بینی را بت استفاده از بیهوشی و یا تکنیک بی حسی برای زیباجویان انجام داده اند. نمونه کار های ایشان را می توانید از طریق زیر مشاهده بفرمایید

عمل بینی به روش باز
جراحی بینی استخوانی

سخن آخر

در جراحی بینی به سبک باز در پوست بینی برش می خورد. اما به این معنا نسیت که قرار است که جای زخم و اسکار بعد از جراحی برای همیشه روی بینی شما باقی بماند. با رعایت مراقبت های لازم پزشکی این مورد کنترل می شود. جراحی بینی باز به جراح دید باز تری می دهد همچنین امکان صلاح بخش های مختلف بینی را فراهم می آورد. بنابراین زمانی که پزشک استفاده از این روش را برای جراحی توصیه کند، بهتر است به توصیه پزشک عمل کرده و به او اعتماد کنید.

دکتر میرشفیعی جراح زیبایی بینی

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *