عمل انحراف بینی بدون زیبایی

عمل انحراف بینی بدون زیبایی

عمل انحراف بینی بدون زیبایی یکی از سوالات کسانی است که به دلیل انحراف بینی خود دچار مشکل می شوند. در برخی موارد انحراف بینی به حدی زیاد است که موجب مشکلات تنفسی، خروپف و… می شود. این امر آقایان و بانوانی که دوست دارند بینی خود را بدون اینکه به صورت زیبایی عمل کنند، به این فکر می اندازد که آیا می‌توان بدون زیبایی جراحی انحراف بینی را انجام داد؟ اکثرا جراحی سپتوپلاستی یا همان جراحی انحراف بینی به درخواست مراجعان به صورت همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام می شود. به این منظور که علاوه بر اصلاح انحراف بینی، تغییرات دیگر نیز در راستای زیبایی شناسی بر تیغه بینی و بخش های مختلف آن انجام می‌شود. در این مقاله از سایت دکتر حسین میرشفیعی قصد داریم به مراحل عمل انحراف بینی بدون زیبایی بپردازیم.

آیا می توان انحراف بینی را بدون جراحی اصلاح کرد؟

شکل بینی شما در درجه اول توسط استخوان و غضروف شما تشکیل می شود. بنابراین بدون جراحی قابل تغییر نیست. برای ایجاد هرگونه تغییرات در راستای اصلاحات بینی نیاز به جراحی وجود دارد. جراحی در راستای اصلاح انحراف بینی از سنین ۱۸ سال به بالا انجام می شود. مگر در موارد بسیار خاص که پزشک صلاح ببیند با انحراف بینی ممکن است مشکلات جدی سلامت برای فرد ایجاد شود. بنابراین حتی اگر بینی شما شکسته است، پزشک با معاینات کامل و بررسی آزمایش های شما سن مناسب برای عمل را مشخص  خواهد کرد.

اصلاح انحراف بینی بدون عمل

مراحل جراحی انحراف بینی بدون زیبایی

حتی اگرمی‌خواهید تنها انحراف بینی خود را اصلاح کنید، نیاز به انجام یک جراحی زیبایی وجود دارد. بنابراین لازم است این جراحی تحت بیهوشی و یا بی حسی انجام شود.

جراحی انحراف بینی، به عنوان یک روش جراحی اصلاحی، در اصل برای بهبود عملکرد تنفسی و کاهش مشکلات تنفسی مرتبط با انحراف بینی انجام می‌شود. اما در بسیاری از موارد، ظاهر زیبایی نیز به عنوان یک نتیجه فرعی از جراحی انحراف بینی بهبود می‌یابد.

اگر شما به دنبال جراحی انحراف بینی بدون تمرکز بر جنبه‌های زیبایی هستید، می‌توانید جراحی هایی در جهت اصلاح عملکرد بینی را انجام دهید. در این نوع جراحی، هدف اصلی، بهبود عملکرد تنفسی است و تغییرات ظاهری بینی به حداقل رسانده می‌شوند. این ممکن است شامل کاهش انحراف، بازسازی دریچه‌های بینی، جراحی سپتوم، یا ترکیبی از این روش‌ها باشد که بسته به اختلال شما در معاینات اولیه مشخص می شود.

اگر میخواهید بینی خود را با حداقل تغییرات جراحی کنید، میتوانید از تکنیک های جراحی بینی طبیعی بهره ببرید.

آیا عمل انحرافی بین بدون زیبایی بخیه دارد؟

این یک جراحی زیبایی است. بنابراین در صورتی که عمل بینی به روش باز انجام شود، نیاز به بخیه وجود دارد. اما در صورتی که عمل زیبایی بینی به روش بسته انجام شود، پوست بینی از پایین برش میخورد و خط بخیه برای شما باقی نمی ماند. بسته به اینکه تغییرات لازم در سپتوم بینی شما چقدر است، پزشک مشخص می کند که آیا ممکن است این جراحی به روش بسته انجام شود یا خیر. بنابراین اگر نیاز به انجام تغییرات زیادی در تیغه و یا بخش های دیگر بینی در جهت از بین بردن انحراف وجود داشته باشد، لازم است به توصیه های پزشک در راستای اصلاح بینی توجهات لازم را داشته باشید.

هزینه عمل انحراف بینی بدون زیبایی

این یک عمل جراحی است است که هزینه آن به فاکتورهای بسیاری از جمله تغییرات مورد نیاز در طول جراحی بستگی دارد. هزینه‌ای که شما برای انحراف بینی بدون جراحی می پردازید، شامل  فاکتور های زیر می شود:

  • هزینه های تجهیزات استفاده شده در طول جراح در کلینیک
  • دستمزد جراح
  • هزینه های کادر بیمارستان در اتاق عمل
  • هزینه بیهوشی

در سال ۱۴۰۲ هزینه هزینه عمل انحراف بینی بدون زیبایی در کلینیک های مختلف در تهران متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با بهترین جراح بینی در تهران تماس حاصل فرمایید.

انحراف بینی بدون رینوپلاستی

مزایای اصلاح انحراف بینی بدون جراحی زیبایی چیست؟

  • بهبود مشکلات تنفسی
  • افزایش کیفیت بهتر خواب و از بین رفتن مشکلاتی نظیر خروپف
  • احتمال بروز مشکلاتی  اعم از عفونت های سینوسی کاهش می یابد
  • بهبود حس بویایی 

مادامی که این جراحی به همراه عمل زیبایی بینی انجام شود، شما میتوانید از مزایای اصلاح انحراف بینی به همراه رینوپلاستی به صورت همزمان بهره بگیرید.

دوران نقاهت عمل انحراف بینی بدون زیبایی چقدر است؟

دوران نقاهت این جراحی مشابه عمل زیبایی بینی طولانی است. چرا که تغییرات انجام شده با اینکه شامل حداقل اصلاحات می شود و تیغه بینی و همچنین غضروف ها تراشیده نمی‌شود، با این حال نیاز است تغییراتی ایجاد شود. جراح احتمالا استخوان و غضروف زیر پوست را دوباره تنظیم می کند. شکل استخوان ها یا غضروف بینی شما را می توان به روش های مختلفی تغییر داد. بنابراین نیازمند آن است که شما دوران نقاهت را طی کنید. همچنین دوران نقاهت خود مراقبت های بعد از عمل بینی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را کسب نمایید.

سخن آخر

اصلاح انحراف بینی بدون جراحی زیبایی ممکن است. این اصلاح در طی یک جراحی به نام سپتوپلاستی انجام می شود که به اصلاح تیغه سپتوم بینی می پردازد. اما به شما توصیه می کنیم اگر قصد دارید از مزایای جراحی زیبایی بینی هم بهره ببرید، این دو عمل را به صورت همزمان انجام دهید. انجام اصلاحات انجام شده در طی جراحی با مشورت متخصص امکان پذیر خواهد بود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط