سوالات رینوپلاستی

سوالات متداول بعد از عمل بینی

سوالات رایج و متداول بعد از جراحی زیبایی بینی چیست؟ اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، این مقاله را بخوانید. نتیجه جراحی بینی را دو اصل کلی مشخص می کند. اول تکنیک های جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و دوم مراقبت ها و نکاتی که لازم است بعد از جراحی بینی رعایت کنید. در این مقاله از سایت دکتر حسین میر شفیعی قصد داریم به این موارد بپردازیم.

۷ مورد از رایج ترین سوالات در مورد جراحی بینی

در ادامه مقاله ۷ مورد از رایج ترین سوالات جراحی بینی را می بینید. اگر سوال دیگری دارید، می توانید آن را برای ما کامنت کنید. در اسرع وقت به کامنت شما پاسخ خواهیم داد. همچنین در میان سوالات متداول زیر جست و جو کنید. ممکن است پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

سوالات متداول جراحی بینی

در عمل زیبایی بینی کدام بخش ها تغییر ی کند؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی، یک فرایند جراحی است که برای تغییر شکل، اندازه، و قابلیت تنفس بینی انجام می‌شود. جراحی بینی ممکن است شامل تغییرات در ساختار داخلی بینی نیز باشد. این شامل تغییر در بخش سپتوم (پارده میانی بینی)، کاهش انحراف بینی، و بازسازی درجه بندی مجدد مجرای نفسی بینی است. تغییرات ایجاد شده در جراحی ممکن است برای هر فرد متفاوت و با توجه به نوع بینی او سبک جراحی متفاوت باشد.

آیا جراحی بینی درد دارد؟

در بیشتر موارد، درد پس از جراحی بینی تحت کنترل است و می‌توان با مصرف داروهای تسکین درد و استراحت مناسب آن را کاهش  داد. اما امروزه با تکنیک جای به کار گرفته شده در جراحی بینی، درد بعد از جراحی درد و ناراحتی کاملا کنترل شده است و تجربه کسانی که این جرحی را انجام داده اند اغلب این است که “درد بعد از جراحی از چیزی که فکر می کرند، خیلی کمتر بود”

موردی که بیشتر از درد گزارش می شود،  گرفتگی بینی در هفته اول بعد از جراحی و متعاقبا خشکی گلو بعد از آن است.

دوران نقاهت اولیه بعد از جراحی بینی چقدر است؟

بسته به میزان تغییراتی که در بینی ایجاد شده است، زمان بازگشت به کارهای روزمره ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، باید حداقل یک هفته برای استراحت کافی در نظر بگیرید. عموما توصیه می شود حداقل یک هفته بعد از جراحی بینی استراحت مطلق داشته باشید و به دلیل آسیب پذیری بینی از منزل خارج نشوید. همچنین بعد از آن نیز مراقبت های بعد از عمل بینی را انجام دهید.

سوالات عمل زیبایی بینی

آیا جراحی بینی درمان آسم و سایر مشکلات تنفسی مربوط به بینی است؟

بله، در بعضی موارد، جراحی بینی می‌تواند به عنوان درمان برای مشکلات تنفسی مانند آسم و سایر مشکلات تنفسی مربوط به بینی مؤثر باشد. اگر مشکل خاصی در این زمینه دارید، لازم است حتما پزشک خود را در جریان این موارد قرار دهید. اما در پاسخ به این سوال که ایا جراحی بینی باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود، می توان گفت که درواقع نباید این اتفاق ایجاد شود.

سن مناسب عمل بینی چه زمان است؟

این یکی از رایج ترین سوالات جراحی بینی است. شما می تولنید از سن ۱۸ سالگی الی ۶۰ سالگی این جراحی زیبایی را انجام دهید. تا قبل از سن ۱۸ سالی انجام آن امکان پذیر نیست، چرا که می توانند نتایج غیر قابل جبران و بلند مدتی ایجاد کند. بهترین زمان برای انجام این جراحی سن ۲۰ تا ۳۰ سال است. جراحی بینی در سنین بالا نیز دوران نقاهت را طولانی تر می کند.

چه زمان به ریویژن جراحی بینی نیاز پیدا می کنید؟

جراحی بینی یک اقدام بلند مدت است. بنباراین بعد از جراحی شما نیاز به جراحی ترمیمی بینی نخواهید داشت. اما بینی به مرور زمان در اثر عوامل محیطی تغییر می کند. بنابراین بسته به شرایط معمولا تصمیم گیری در ارتباط با این مورد سلیقه ای است. ممکن است متقاضی بعد از ۱۰ سال برای ایجاد اصلاحات ثانویه مجدد تصمیم به این کار بگیرد.

آیا بعد از جراحی بینی مجاز به ورزش کردن هستم؟

از ورزش های سنگین نباید تحت هیچ عنوان بعد از جراحی استفاده کرد. نیاز است شروع کردن فعالیت های سنگین تر و همچنین ورزش های آبی را حداقل ۶ هفته بعد از جراحی انجام دهید. در این مدت از ایجاد هرگونه فشار، بلند کردن اجسام سنگین و یا حتی قرار گیری به مدت زیاد در معرض تابش خورشید خودداری کنید.

سخن آخر

سوالات متداول در زمینه جراحی زیبایی بینی بسیار گسترده است. بنابراین نیاز است قبل از انجام این اقدام نسبت به آن آگاهی لازم و کافی را به دست آورده و بعد اقدام کنید. اگر سوال بی جوابی دارید که قصد دارید جواب آن را پیدا کنید، آن را در بخش دیدگاه ها ثبت کنید. بهترین جراح بینی در تهران به همه سوالات شما درارتباط با انجام این اقدام پاسخ خواهد داد. برای کسب اطلاعات ببیشتر در ارتباط با این مورد و تعیین وقت جراحی با شماره تماس های مربوطه در صفحه تماس با دکتر حسین میرشفیعی، ارتباط حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط