بهترین سن جراحی بینی

جراحی بینی در سنین بالا چه نتایجی دارد؟

یکی از پرتکرار ترین سوالات برای انجام جراحی بینی سن مناسب برای این عمل زیبایی می باشد .بسیاری از والدین در سوالات خود به سن مناسب جراحی بینی اشاره می کنند و تمایل دارند که انجام این عمل برای فرزندان آنها در زمان مناسب انجام شود. همانطور که می دانید علاقه به انجام جراحی زیبایی بینی در تمامی افراد احساس می شود و امروزه بسیاری از نوجوانان و جوانان تمایل دارند که در بهترین موقعیت و اولین فرصتی که می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند این اقدام را مد نظر قرار دهند.

همچنین افراد مسن نیز برای انجام عمل جراحی بینی مشتاق هستند و دیده می‌شود که بسیاری از آنها در سنین بالاتر از ۵۰ سال هم تمایل به انجام این عمل دارند. اما در این مطلب سعی داریم که مناسب ترین سن برای انجام جراحی بینی را خاطرنشان نماییم.

بهترین سن برای عمل بینی

در عمل جراحی بینی استخوان بینی و غضروف های آن به طور کامل باز شده و دچار تغییرات و تراش های مناسب صورت می شود.عمل جراحی بینی برای افرادی که سن رشد آنها تکمیل شده است انجام می‌شود در واقع تا زمانی که فرم کلیه استخوان های صورت و رشد فیزیکی افراد کامل نشده باشد، نسبت به این عمل جراحی نباید اقدامی انجام شود. چرا که ممکن است اجزای صورت و فرم کلی چهره بعد از گذشت این دوره به طور کلی تغییر کند. اگر فردی درد ۱۳ و ۱۴ سالگی عمل جراحی بینی فانتزی یا جراحی بینی استخوانی انجام دهد طبیعتاً در زمین ۲۰سالگی و یا بالاتر دچار تغییراتی در حالت چهره خواهد شد، که در نتیجه یا نتیجه عمل بینی را تحت تاثیر قرار می دهد و یا اینکه ظاهر فرد کاملاً نامناسب خواهد شد. از این رو توصیه می شود که بعد از گذشت ۱۸ سالگی که تقریباً سن رشد تکمیل شده است این اقدام انجام شود. همان طور که می دانید دختران در ۱۳ سالگی و پسران در ۱۵ سالگی به اندازه کافی بالغ می شوند و اجزای صورت آنها به اندازه کافی رشد می کند، اما برای اینکه هیچ گونه شک و شبهه‌ای در نتیجه عمل بینی ایجاد نشود توصیه می شود در ۱۸ سالگی جراحی بینی انجام شود و یا در سنین ۲۰ سال به بالا.

نتایج جراحی بینی در سنین مختلف

عمل جراحی بینی باعث افزایش اعتماد به نفس افراد و بهتر شدن ظاهر بینی می شود که تغییرات بسیار عمده‌ای در فرم کلی چهره و ظاهر فرد ایجاد می کند نوجوانان و جوانان بسیاری که از خود راضی هستند و فرم بینی خود را نمی‌پسندند می توانند بعد از گذشتن ۱۸ سالگی نسبت به جراحی آن اقدام کنند. هر جوری در افراد مسن که تمایل به انجام جراحی بینی دارند توصیه می شود که قبل از ۶۰ سالگی این اقدام انجام شود. چرا که هرچه سن بالاتر میرود افتادگی بینی بیشتر شده و البته فاکتور مهم دیگری که مد نظر است پوست می باشد. بعد از چهل سالگی کیفیت پوست افراد کمتر شده و میزان بهبودی آن بعد از جراحی و یا کارهای پوستی روند کندتری را پیش خواهد گرفت از این رو جراحی بینی برای افراد مسن زیر ۵۰ سال پیش تر توصیه می شود.

✔️ همچنین در سنین بالا ممکن است جراحی شاخک های بینی برای بهبود تنفس پیشنهاد شود.

در افرادی که بالای ۵۰ سال سن دارند باید مشاوره های لازم و معاینه های تخصصی توسط جراح انجام شود تا بتوان تصمیم گیری دقیق تری را نسبت به جراحی بینی انجام داد.

با توجه به توضیحات ارائه شده بهترین سن جراحی بینی در واقع زمانی است که فرد متقاضی به بلوغ جسمی رسیده باشد، در این دوره علاوه بر رشد کامل استخوان های صورت شادابی و سلامت پوست نیز کمک می کند تا نتیجه عمل جراحی بینی بسیار بهتر و زیباتر شود. بنابراین اگر بخواهیم رنج سنی خاصی را اجاره کنیم باید بگوییم که مناسب ترین سن برای عمل بینی ۲۰ الی ۳۰ سال می باشد. در این بازه زمانی صورت فرد کاملاً رشد کرده و همچنین از نظر فکری به این بلوغ میرسد که آیا واقعاً نیاز به جراحی زیبایی دارد؟ یا خیر.

ممکن است در سنین پایین تر بر اثر احساسات و یا شرایطی که در محیط اطراف ایجاد می شود تصمیم به انجام عمل های زیبایی گرفته شود اما با گذر زمان ممکن است طرز فکر افراد تغییر کرده و تمایلی به انجام جراحی نداشته باشند. بنابراین انتظار برای رسیدن به بلوغ فکری و جسمی نقش مهمی در تصمیم گیری افراد خواهد داشت چرا که عمل بینی قبل از رسیدن به بلوغ کامل ممکن است با تاثیرات منفی در بزرگسالی برای فرد همراه باشد و حالت نرمال و طبیعی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. جراحان تاکید بسیاری روی این موضوع دارد رد که فرد آمادگی جسمی و روحی کامل برای انجام عمل جراحی بینی داشته باشند، البته موارد استثنا هم وجود دارد که ممکن است نیاز به انجام جراحی های زیبایی روی صورت وجود داشته باشد یا فرد در شرایطی قرار بگیرد که به اجبار جراحی بینی را انجام دهد. بنابراین انجام عمل بینی برای دختران در سن ۱۶ سالگی و در پسرها ۱۸ سالگی کمترین سن در نظر گرفته می شود.

جراحی بینی در سنین بالا

در مقابل افرادی که در سنین بالاتر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی دارند باید بگوییم که انجام جراحی بینی در سنین بالا ممکن و قابل انجام است اما باید به نکاتی توجه کرد که نتیجه عمل جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال در سن بالای ۵۰سال خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست کمتر شده و انجام تغییراتی مانند اصلاح فرم بینی یا تغییرات در نوک آن ممکن است دشوار و یا غیر ممکن شود. بنابراین اگر نتیجه ای مقارن با انتظارات شما ایجاد شود در نهایت موجب نارضایتی از انجام جراحی خواهد شد. چرا که هرچه سن بالاتر میرود پوست بیشتر دچار افتادگی می شود و قدرت کشش خود را از دست دست می دهد.در سن بالای ۵۰ سال افتادگی زیاد آن باعث می‌شود که حتی با عمل جراحی هم نتوان آن را جبران نمود یکی دیگر از مواردی که باید در سنین بالا به آن توجه داشت بیهوشی است که برای افراد در سنین بالاتر از ۵۰ یا ۶۰ سال بیهوشی همراه با خطرات و یا آسیب هایی برای وی همراه خواهد بود. بنابراین نمی توان نتایج جراحی بینی بر روی یک فرد ۲۰ ساله با یک فرد ۵۰ ساله را مقایسه کرد و یکسان در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط