جراحی ساکشن غبغب

ساکشن غبغب

آنچه می خوانید...

جوانی، زیبایی و خوش فرم بودن صورت از دیرباز تا همیشه مورد توجه افراد مختلف به خصوص زنان است. در همین راستا افراد اقدامات مختلفی برای بهتر شدن ظاهر صورت خود انجام می دهند از انواع تزریق بوتاکس و ژل گرفته تا انواع عمل های جراحی زیبایی مانند عمل بینی! قطعا شما نیز تایید می کنید که یکی از نواحی که می تواند بسیار زیاد در خوش فرم بودن صورت شما نقش داشته باشد غبغب است. در واقع هیچ کس غبغب بزرگ را دوست ندارد! برخی از افراد تصور می کنند که همیشه افرادی که خیلی چاق هستند و اضافه وزن زیادی دارند، دچار غبغب و چربی در زیر چانه خود هستند؛ با این حال گاها در صورت افرادی که اندامی لاغر دارند نیز غبغب افتاده و برجسته دیده می شود. در این مقاله می خواهیم یکی از بهترین روش های از بین بردن چربی اضافه در زیر چانه و گردن یعنی ساکشن غبغب را به شما معرفی کنیم.

چرا غبغب ایجاد می شود؟

همان طور که پیش تر ذکر شد، الزاما همیشه افراد خیلی چاق دچار غبغب نمی شوند و ممکن است علل دیگری نیز برای تجمع چربی در زیر چانه و در ناحیه گردن وجود داشته باشد؛ از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

افزایش سن

بالا رفتن سن سبب کاهش متابولیسم بدن شده که در نتیجه آن تولید کلاژن در پوست کمتر می شود و در نهایت پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این مسئله سبب افتادگی پوست در زیر چانه می شود و غبغب بیش از پیش نمایان می شود. به همین خاطر است که افرادی که در جوانی اصلا غبغب نداشتند به مرور زمان شاهد افتادگی پوست در زیر چانه خود هستند.

چاقی بیش از حد

در اصل چاقی بارزترین دلیل بروز غبغب در صورت افراد است. افزایش وزن و تجمع چربی در نواحی مختلف بدن، بخش چانه و زیر گردن را نیز شامل شده و غبغب کاملا مشهود می شود.

ژنتیک

بسیاری از ویژگی ها و خصایص در بدن افراد به دلایل ژنتیکی و به صورت ارثی بروز می کنند؛ جالب است که بدانید غبغب نیز می تواند به صورت ژنتیکی در صورت ایجاد شود.

لیپوساکشن غبغب قبل و بعد

روش های از بین بردن غبغب

همیشه درمان هر مشکلی از شناخت و تشخیص ریشه و علل آن نشئت می گیرد. در همین راستا و با توجه به عللی که سبب بروز غبغب در زیر چانه می شود می توان روش های مختلفی جهت از بین بردن غبغب را بیان نمود.

رژیم غذایی و ورزش

اگر غبغب فرد ناشی از اضافه وزن و چاقی بیش از اندازه وی باشد در درجه اول بهترین گزینه کاهش وزن است و بهترین روش آن نیز ورزش و رژیم غذایی مناسب است. ورزش های کششی می تواند به رفع غبغب افرادی که به دلیل چاقی دچار غبغب شدند، کمک کند.

جراحی ساکشن غبغب

اگر افتادگی پوست و یا تجمع چربی در زیر چانه، ناشی از سایر دلایل باشد و استفاده از رژیم غذایی سالم و ورزش تاثیری در رفع غبغ نداشته باشد، پزشک متخصص انجام جراحی لیپوساکشن غبغب را پیشنهاد می کند.

چه کسانی کاندید ساکشن غبغب هستند؟

همانطور که ذکر شد معمولا افرادی که وزن نرمال و مناسبی دارند ولی با این وجود همچنان تجمع چربی در زیر چانه آن ها دیده می شود؛ همچنین افرادی که به دلیل بالا رفتن سن پوست زیر چانه شل شده و ظاهر نامناسبی در صورت ایجاد می کند. البته نا گفته نماند که بهترین نتیجه را افرادی می گیرند که سنی در بازه ۲۰ تا ۵۰ سال داشته باشند؛ زیرا در این محدوده سنی هنوز پوست خیلی زیاد افتاده و بیش از اندازه چروکیده نشده و در نتیجه نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. این گونه افراد با هیچ روش دیگری نمی توانند از شر غبغب خلاص شوند مگر جراحی ساکشن غبغب! البته با توجه به شرایط و وضعیت هر فرد ممکن است نیاز باشد که این عمل با سایر جراحی ها به صورت همزمان انجام شود تا زیبایی بیشتری در صورت فرد ظاهر شود. در ادامه درباره این جراحی اطلاعاتی بیشتری ارائه می شود.

جراحی ساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟!

در این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود. در ابتدا جراح چند برش ظریف در زیر چانه ایجاد می کند و سپس پوست را بالا می برد تا بتواند چربی اضافی را از این ناحیه تخلیه کند. جراح از طریق این برش ها لوله های ظریفی به نام کانولا وارد می کند تا با استفاده از مکش چربی ها از این لوله ها بیرون کشیده شود. اگر لیفت گردن نیز در این عمل انجام شود، پوست گردن از پشت گوش کشیده می شود و عضلات این ناحیه سفت تر خواهد شد. اگر بیمار مایل باشد می توان از این چربی تخلیه شده برای زیباتر شدن نواحی دیگر مانند لب و یا گونه به عنوان فیلر استفاده نمود.

ساکشن غبغب به تنهایی کمتر از یک ساعت طول می کشد ولی اگر این عمل همراه با سایر اقدامات زیبایی باشد، بیشتر از این مدت زمان طول می کشد.

اقدامات پیش از ساکشن غبغب

  • پیش از انجام جراحی ساکن غبغب همانند سایر عمل های جراحی باید حدود ۲ هفته پیش از عمل، داروهای رقیق کننده خون استفاده نکرد؛ زیرا این داروها سبب افزایش خونریزی در حین عمل جراحی می شود.
  • استعمال سیگار و مصرف دخانیات نیز باید قبل از عمل جراحی قطع شود زیرا در بهبودی زخم ها تاثیر نامطلوبی دارد.
  • در صورت نیاز به انجام آزمایش پیش از عمل جراحی، پزشک متخصص شما را بیشتر راهنمایی می کند.

مراقبت های بعد از عمل ساکشن غبغب

  • این عمل یک جراحی سرپایی بوده و نیازی به بستری در بیمارستان نیست و دوره نقاهت سختی ندارد.
  • بعد از چند روز از ساکشن غبغب می توان به فعالیت های عادی روزمره خود بازگردید.
  • لازم است بعد از جراحی حداقل ۲۴ ساعت استراحت کنید.
  • کبودی و تورم همانند هر عمل دیگری تا چند هفته ادامه دارد. جهت کاهش تورم و کبودی ها می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • هنگام خوابیدن باید سر خود را بالا نگه دارید.
  • از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید ولی انجام پیاده روی می تواند بسیار مفید بوده و به جلوگیری از ایجاد لخته خون بسیار کمک کند.

سوالات متداول

دکتر میرشفیعی جراح زیبایی بینی

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *