دلایل خروپف

روش های قطعی درمان خروپف با جراحی بینی در زنان و مردان

درمان خروپف در زنان و مردان چگونه امکان پذیر است؟ اصلا به چه دلیل ایجاد می شود؟ در این مقاله قصد داریم به این سوال اساسی پاسخ دهیم که آیا خروپف با جراحی بینی درمان می شود؟ شاید روش های زیادی را برای برطرف شدن این اختلال امتحان کرده باشید. آیا تا به حال به درمان آن با جراحی بینی فکر کرده اید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به همه درمان های دارویی و غیر دارویی و همچنین درمان ها جراحی اشاره کنیم.

چرا خروپف می کنیم؟

اول از همه لازم است بدانید خروپف به چه دلیل ایجاد می شود؟ این اختلال معمولا زمانی ایجاد می شود که راه های تنفسی در هنگام خواب مسدود می شود. درواقع زمانی اتفاق می‌افتد که هنگام تنفس، هوا از بافت‌های آرام مانند زبان، کام نرم و راه هوایی عبور کند. افتادگی بافت ها راه هوایی شما را باریک می کند و باعث ارتعاش این بافت ها می شود. همین ارتعاش باعث ایجاد یک صدای ناراحت کننده می شود.

✔️ پیوند غضروف به بینی

خروپف می تواند نشانه ی عارضه و اختلالات جدی باشد. به همین دلیل است که باید علت آن برای هرکس مشخص شود. این عارضه در بزرگسالان تقریبا شایع است و درمان آن نیز در مردان و زنان شایع است.

درمان خروپف با عمل بینی

چگونه انسداد مسیر های تنفسی را تشخیص دهیم؟

✔️ یکی از نشانه های انسداد مسیر های تنفسی در فرد می تواند خروپف باشد. از دیگر نشانه های آن می توان به عدم خواب راحت اشاره کرد.

✔️ همچنین ممکن است این اختلال به دلیل ایجاد مشکلات حلق، فک، وضعیت قرار گیری دندان ها و… ایجاد شود.

✔️ بهترین جراح بینی در تهران می تواند به شما در درمان کمک کند

درمان خروپف

برای درمان خروپف ابتدا باید علت آن مشخص شود. مواردی می تواند در درمان کمک کننده باشد. به عنوان مثال ایجاد رفتار های زیر موثر است:

  • اگر اضافه وزن دارید، وزن کم کنید
  • به پهلو بخوابید
  • سر تخت خود را بالا بیاورید
  • مصرف الکل و آرام بخش را محدود کنید یا از آن اجتناب کنید
  • سیگار کشیدن را ترک کنید

خروپف همچنین می تواند به دلیل انسداد بینی باشد. برای این امر باید حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

درمان خروپف در کودکان

لوزه سوم می تواند یکی از دلایل ایجاد خروپف در کودکان باشد. برای درمان متخصص گوش و حلق و بینی ممکن است از درمان های پیچیده تری کمک بگیرد. به این منظور که استفاده از درمان های دارویی و همچنین درمان های جراحی شامل جراحی لوزه سوم ممکن است برای این اختلال پیشنهاد شود.

درمان خروپف در بزرگسالان

خروپف در بزگسالان ممکن است به دلیل چاقی باشد. به همین دلیل کاهش وزن می تواند در کنترل اختلال کمک کند. همچنین دلایل دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد. به عنوان مثال همان لوزه سوم می تواند باعث ایجاد این اختلال در بزرگسالان هم شود. اما معمولا کمتر شایع است.

چرا لازم است خروپف را درمان کنیم

✔️ این مشکل اگر به دلیل انسداد مسیرهای تنفسی فرد باشد، در دراز مدت امکان مرگ و میر را با بالا بردن امکان ابتلا به فشار خون و بیماری های قلبی عروقی افزیش می دهد.

✔️ کاهش تمرکز در طول روز از دیگر اثرات منفی وجود خروپف است. بنابراین لازم است در صورت ادامه دار شدن آن در هر سنی از درمان، آن راهکار های درمانی را در پیش بگیرید.

درمان خروپف

جراحی بینی چگونه خروپف را درمان می کند؟

یکی از سوالات کسانی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند این است که رینوپلاستی و خروپف ربطی به یکدیگر دارند؟ آیا می توان با جراحی بینی این اختلال را درمان کرد؟ همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از دلایل ایجاد آن در فرد، انسداد بخش های تنفسی بینی است. جراحی بینی به بهبود مسیر تنفسی افراد کمک می کند. به همین دلیل ممکن است با انجام جراحی زیبایی بینی خرو پبف هم درمان شود و یا در صورت عدم درمان کامل، از شدت آن کاسته شود.

اما اینکه گفته شود رینوپلاستی درمان دائمی برای خروپف محسوب می شود، درست نیست. برای درمان دائمی لازم است به یک متخصص و جراح گوش و حلق و بینی مراجعه کرد.

انحراف بینی ممکن است باعث ایجاد خروپف شود

در برخی از موارد وجود انحراف بینی باعث ایجاد این اختلال در فرد می شود. به همین دلیل در صورتی که خروپف به دلیل انحراف بینی ایجاد شود، می توان با جراحی زیبایی بینی آن را کنترل کرد. جراحی انحراف بینی یا همان سیتوپلاستی در این گونه مواقع از جانب جراح بینی برای بهبود مسیر های تنفسی پیشنهاد می شود.

سوالات متداول در ارتباط با جراحی زیبایی بینی و خروپف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط