حرکات صورت بعد عمل بینی

آیا حرکات صورت بر نتیجه عمل بینی تاثیر گذار است؟

حرکات صورت بعد عمل بینی چقدر است؟ سابقا با مراقبت های پس از انجام جراحی زیبایی بینی آشنا شدیم و دانستیم که این مراقبت ها شامل کنترل حرکات صورت، علی الخصوص در روز های اول نیز می شود. حالا می خواهیم به بررسی این مورد بپردازیم که آیا حرکات صورت بر نتیجه رینوپلاستی تاثیر گذار است؟ آیا کنترل خدندیدن و خمیازه کشیدن و مواردی از این دست پس از انجام جراحی زیبایی بینی نیاز است؟ بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نتیجه خنده و گریه و جویدن بر عمل بینی

یکی از مراقبت های پس از رینوپلاستی محافظت بینی در مقابل حرکات صورت است. به عنوان مثال برخی از حرکات صورت نظیر موار زیر ممکن است علی الخصوص در روز های اول بر نتیجه تاثیر گذار باشد:

 • خنده به صورتی که صورت باز شده و گونه ها کشیده شود.
 • گریه در صورتی که شکل صورت دفرمه شود.
 • استفاده از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، علی الخصوص در روز های اول
 • هرگونه ضربه به بینی
 • صحبت کردن با حرکات صورت
خنده بعد عمل بینی

در دروان نقاهت اولیه بیش از یک ماه زمان لازم است. بنابراین در این مدت بینی فیکس نشده و بسیار آسیب پذیرتر است. برای آنکه به جراحی های ترمیمی بینی نیاز پیدا نکنید، لازم است همه این مراقبت ها را رعایت کنید.

برای بهبود نتیجه جراحی زیبایی بینی چه کنیم؟

 • کافیست خنده و گریه بعد رینوپلاستی را کنترل کنید. تا ۵۰ روز سعی کنید موارد زیر را به جا آورید
 • در هنگام عطسه صورت خود را بگیرید که بینی فشار وارد نشود و حتما با دهان باز عطسه کنید
 • برای جلوگیری از فشار به بینی با دهان باز سرفه کنید
 • در هنگام خندیدن، صورت خود را کنید و ناحیه اطراف پره های بینی خود را با دست نگه دارید
 • به هیچ عنوان بینی خود را دستکاری نکنید
 • سر خود را صاف نگه دارید
 • به صورت طاق  باز بخوانید
 • خمیازه کشیدن خود را کنترل کنید
 • هنگام تعویض لباس تحت خهیچ نوان آن را به رو صورت قسمت بینی خود نکشید.

یکی از مواردی که پس از انجام جراحی زیبایی بینی موجب نارحتی مراجعان می شود، گرفتگی بینی است. در روز های اول مجبور هستید با دهان نفس بکشید. به همین دلیل است که در این هنگام گلوی شما خشک می شود. به هیچ عنوان به دست خود اقدام به رفع گرفتگی های بینی نکنید. همچنین بدانید فین کردن در این زمان بسیار مضر است. بنابراین باید حرکات صورت بعد عمل بینی را کنترل کنید.

آیا بینی عمل شده استحکام کمتری نسبت به بینی طبیعی دارد؟

با مطرح کردن موارد بالا ممکن است احساس کنید بینی عمل شده از بینی طبیعی به مادام العمر ضعیف تر است. در حالی که اینطورنیست. این مراقبت ها تنها در زمان بهبودی است. بنابراین پس از آن فرد با بینی عمل شده هم می تواند مانند فرد با بینی طبیعی به انجام فعالیت ها بپردازد.

ایا گریه کردن تورم پس از جراحی زیبایی بینی را ایجاد می کند؟

گریه کردن در صورتی که هیچ فشاری به صوت واردنکند، بر روی نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیری نخواهد داشت. درواقع تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی به دلیل برداشت بخش های مختلفی از بینی ایجاد می شود و به مروز زمان از بین می رود. برای کاهش این تورم از تزریق کورتون بعد از عمل بینی استفاده می شود. همچنین تورم ناشی از گریه چندین ساعت بعد از بین رفته و روی نتیجه تاثیری نخواهد داشت.

این مراقبت ها تا چند سال پس از انجام رینوپلاستی باید انجام شود؟

حداقل تا ۴۸ ساعت اول برای جبوگیری  از باز شدن زخم ها و بخیه های بینی لازم است. این مراقبت ها را انجام دهید و توصیه می شود در هفته اول این مراقبت ها را تماما رعایت کنید. همچنین رعایت مواردی نظیر نحوه خوابیدن پس از رینوپلاستی بسیار مهم است.  

به همین دلیل در این مقاله سعی داریم در رابطه با زبان بدن پس از رینوپلاستی صحبت کنیم.

مراقبت های اولیه رینوپلاستی

پایین انداختن سر پس از عمل بینی

در سال های اخیر نگرانی ها از بابت افتادگی نوک بینی در جراحی های رینوپلاستی زیاد است. برخی از متقاضیان موتقدند چندین سال پس از انجام زیبایی بینی دچار افتادگی نوک بینی شده اند و برخی دیگر اذعان می دارند در دروان مراقبت ها نباید سر را پایین گرفت. این درست است. پس از انجام رینوپلاستی مراقبت های لازم شامل صاف نگه داشتن سر هم می شود. چرا که لازم است همواره خون در مغز جریان پیدا کند. اما اینکه پس از بعد از چند سال فرد دچار افتادگی نشود، باید به بهترین حراح بینی در تهران مراجعه شود.

تشخیص فشار حرکات صورت بربینی عمل شده

یکی از سوالات متداولی که در اینباره پرسیده می شود این است که به چه میزان عمیق بخندیم؟ حرکات صورت بعد عمل بینی تا چه حد تاثیرگذار است؟ از کجا متوجه شویم که بینی ما فشار وارد شده است؟ درد و خونریزی دو فاکتور تشخیص هستند که نباید گذاشت کار به اینجا برسد. البته وجود خونریزی به مقدار کم پس از انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی است. اما زمانی که در اثر فشار و یا تروما یجاد شود، باید هرچه سریع تر به متخصص مراجعه شود.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط