جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی

پره های بینی یکی از قسمت های اصلی بینی است که هماهنگی در آن ها موجب ایجاد زیبایی بینی می شود. در جراحی زیبایی بینی هماهنگی پره های بینی از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از متقاضیان رینوپلاستی، در پی هماهنگی پره های بینی خود هستند. این کار را می توانید با جراحی پره بینی انجام دهید. اگر قصد دارید در اینباره بیشتر بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

چرا پره های بینی متقارن است؟

سوال بالا یکی از اصلی ترین سوالات در زمینه رینوپلاستی است. این مورد می تواند به دلایل مختفف ایجاد شود. یکی از اصلی ترین دلایل آن انحراف سپتوم است که به انحراف تیغه بینی شناخته می شود و با جراحی انحراف بینی از بین می رود. این مورد در رینوپلاستی اصلاح می شود. همچنین این مورد می تواند به دیگر دلایل نظیر ضعیف بودن غضزوف بینی نیز ایجاد شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

ضعیف بودن غضروف بینی یکی از دلایل نامقارن بودن پره های بینی است

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث نامتقارن بودن سوراخ های بینی پس از رینوپلاستی می شود، ضعیف بودن پره های بینی است. این عامل بیشتر دربینی های گوشتی دیده می شود. امروزه تکنیک های جراحی بینی، ایجاب می کند غضروف بینی تقویت شود. همین مورد خیلی از نگرانی ها را در خصوص نامتقارن بودن بینی و همچنین ضعیف بودن غضروف آن از بین می برد.

جراحی کوچک کردن پره های بینی را بشناسید

آیا در رینوپلاستی سایز پره های بینی کاهش می یابد؟ کوچک کردن پره های بینی درواقع یک جراحی جدا نیست و بلکه بخشی از جراحی رینوپلاستی است. برای برخی از متقاضیان رینوپلاستی که مایل به کوچک شدن سوارخ بینی هستند، تمرکز بیشتری بر روی پره های بینی انجام می شود. اگر شما هم جزو این گروه هستید، باید به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

ناهماهنگی پره های بینی

جای بخیه درعمل باز کردن پره های بینی

خیلی از متقاضیانی که برای کوچک کردن پره های بینی خوود مراجعه می کنند، در پی آن هستند که بدانند آیا جای بخیه در جراحی زیبایی بینی از بین می رود؟ اگر فیلم جراحی بینی را دیده باشید، حتما می دانید که در این جراجی پره ها کامل بازشده و پس از براشت بخش های اضافه درجای مناسب بخیه می شود. با پیشرفت علم و داروهای موجود دیگر لازم نیست نگران جای بخیه پس از رینوپلاستی باشید.

عمل بینی بدون برش پره ها

آیا با این نوع جراحی زیبایی بینی آشنایی دارید؟ این درواقع همان جراحی بینی بسته است. در این روش اقدامات لازم برای حذف قسمت های اضافه در رینوپلاستی از طریقسوراخی هایبینی انجام می شود. به همین دلیل نیاز به برش پره های بینی نیست. این روش برای کسانی که مایل به انجام تغییرات کم در بینی خود هستند پیشنهاد می شود. در واقع کسانی که به دنبال کوچک شدن سایز بینی خود هستند، از روش جراحی بینی به سبک باز استفاده می کنند. عمل بینی بدون برش پره ها دید جراح را محدود تر می کند و ممکن است برای همه مناسب نباشد.

ورم پره های بینی بعد ازعمل چگونه از بین می رود؟

یکی از سوالات متداولی که در ارتباط با جراحی بینی پرسیده می شود، درارتباط با ورم پره های بینی است. تزریق کورتون به بینی پس از عمل یکی از مواردی است که موجب از بین رفتن هرچه زودتر ورم پره های بینی می شود. اما عدم تزریق نیز به این معنا نیست که این ورم ازبین نمی رود. بلکه به مرور زمان تورم بینی کاهش می یابد. به همین دلیل است که گفته می شود نتیجه جراحی بینی یکسال بعد مشخص می شود.

نامتقارن بودن پره های بینی پس از جراحی زیبایی بینی

بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی بینی نگران این مورد هستند که در صورت نامتقارن بودن پره های بینی پس از رینوپلاستی چه می توان کرد؟ مهم ترین اقدام پیشگیری است. پس از انجام جراحی باید مراقبت های پس از جراحی بینی انجام شود تا از این مشکلات در امان بمانید.

مراقبت هایی که باید برای هماهنگی پره های بینی یا به اصطلاح قرینه بودن پره های بینی انجام دهید شامل موارد زیر می شود:

  • به روی شکم و یا پهلو ها نخوابید.
  • تحت هیچ عنوان بینی خود را دستکاری نکنید.
  • شیوه صحیح چسب زدن بینی را رعایت کنید.
  • به هیچ وجه پس از جراحی از عینک استفاده نکنید.
  • در هنگام پوشیدن لباس به بینی فود فشار نیاورید.
  • تا حد امکان علی الخصوص در هفته های اول در مکان های شلوغ رفت و آمد نکنید.
جراحی عدم تقارن در سوراخ بینی

گاهی عدم تقارن سوراخ های بینی به علت ورم پره های بینی ایجاد می شود. در این صورت پس از از بین رفتن تورم باید نتیجه را قضاوت کرد. اگر نگران این موضوع هستید، در جلسات پس از جراحی می توانید این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید.

سخن آخر

اگر می خواهید پره های بینی خود را متقارن کنید، رینوپلاستی با تمرکز بر روی این قسمت به شما کمک می کند علاوه بر کوچک شدن سوراخ بینی، تقارن در آن ایجاد شود. ترس برخی ازمتقاضیان رینوپلاستی از عدم هماهنگی و تقارن در پره های بینی پس از جراحی است. برای این مورد لازم است یه جراح بینی کاربلد در تهران مراجعه کنید. دکتر حسین میرشعیفی یکی از جراحان باتجربه در زمینه رینوپلاستی هستند که به متقاضیان زیادی در این زمینه کمک کرده اند.

پرسش و پاسخ های متداول عدم تقارن سوارخ های بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط