جراحی سانترال لب

جراحی سانترال لب

امروزه برای زیباتر شدن انواع روش ها و عمل های جراحی معرفی می شود. زیبایی در صورت بیش از هر عضو دیگری جلب توجه می کند. حجیم بودن و خوش فرم بودن لب ها نیز یکی از مواردی است که بیشترین تاثیر را در چهره فرد دارد. امروزه لب های بزرگتر و حجیم تر یکی از مواردی است که جوانان زیادی را مخصوصا خانم ها را به مطب ها و کلینیک های زیبایی می کشاند. تزریق ژل به صورت یکی از روش های مرسوم و متداول حجیم کردن هر عضوی از جمله لب است. علاوه بر آن عمل جراحی سانترال لب نیز روشی است که می تواند به بهترین شکل لب هایی بزرگتر و زیباتر برای شما به همراه داشته باشد.

سانترال لب چیست؟

بسیاری از افراد به صورت طبیعی فاصله بین لب و بینی آن ها بیشتر از حالت عادی است و به همین دلیل این افراد به دنبال کم کردن این فاصله و نیز ضخیم تر شدن لب بالا هستند. علاوه بر این با افزایش سن کم کم فاصله بین لب و بینی افزایش پیدا می کند و همین امر نیز سبب پیرتر شدن صورت می شود. عمل سانترال لب بهترین راه برای برطرف کردن این مشکل است که به صورت دائمی می تواند سبب حجیم شدن لب بالا و کاهش فاصله تا بینی شده و به چهره زیبایی بیشتری ببخشد. سانترال لب یکی از ساده ترین عمل های زیبایی است که نتیجه ای دائمی را برای خوش فرم تر شدن لب ها در صورت به همراه دارد.

برش های سانترال لب

مزایا و کاربردهای جراحی لیفت لب

کاهش فاصله لب و بینی

همان طور که اشاره شد، با لیفت لب، علائم پیری که سبب افزایش فاصله بین لب و بینی شده است، از بین رفته و سبب جوانسازی لب ها و درنتیجه جوانی و شادابی صورت می شود. زمانی که فاصله لب تا بینی زیاد باشد دندان های بالا پوشیده شده و در هنگام حرف زدن و خندیدن، دندان ها دیده نمی شود و همین مسئله از زیبایی صورت می کاهد. با لیفت لب، دندان های بالایی بیشتر نمایان شده و زیبایی را دو چندان می کند.

حجیم شدن لب ها

این گونه نیست که تنها افرادی که در نتیجه افزایش سن، فاصله لب و بینی زیادی پیدا کردند به دنبال انجام عمل سانترال لب می روند، همانطور که پیش تر ذکر شد، جوانان زیادی به دلیل داشتن لب های باریک خواهان انجام عمل لیفت لب هستند. با انجام این عمل لب بالایی ضخیم تر شده، مرکز لب پرتر و حجیم تر می شود و در نتیجه زیبایی لب ها و به طور کلی صورت چندین برابر می شود؛ مزیت این روش حجیم کردن لب برخلاف اکثر روش های تزریق فیلر این است که نتیجه ای دائمی به همراه دارد.

عمل جراحی سانترال لب

از بین بردن اسکار

برخی افراد به هر دلیلی ممکن است، در فاصله بین بینی و لب خود اسکاری داشته باشند که سبب کاهش اعتماد به نفس و حس ناراحتی آن ها شده است؛ عمل سانترال لب می تواند راه حل از بین بردن این اسکار باشد.

از بین بردن خطوط افقی در بالای لب

بسیاری از افراد هستند که با خندیدن و یا حرف زدن، در بالای لب آن ها خطوط و چین های افقی دیده می شود؛ جراح متخصص با بررسی علت این امر می تواند با انجام لیفت سانترال لب، این خطوط را از بین ببرد.

لیفت لب بالا چگونه انجام می شود؟

این جراحی طی بیهوشی یا بی حسی و در مدت زمان تقریبا کوتاهی و در حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه انجام می شود. در طی این عمل، ابتدا برش هایی در زیر بینی زده می شود، و سپس جراح پوست اضافی را از این ناحیه برداشته می شود و دیگر هیچ عضله و یا ماهیچه ای برداشته نمی شود. سپس محل برش ها بخیه زده شده و جراحی به اتمام می رسد. ذکر این نکته ضروری است که بعد از اتمام این عمل، به نحوی برش ها بخیه زده می شود که جای آن به هیچ عنوان باقی نمی ماند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای سانترال لب هستند؟

به طور کلی افرادی که به صورت طبیعی و یا با افزایش سن، لب های باریک و افتاده دارند، می توانند گزینه مناسبی برای انجام عمل لیفت لب باشند؛ ولی در نهایت این پزشک است که با بررسی شرایط فیزیکی صورت این افراد تصمیم می گیرد که آیا لیفت لب گزینه مناسبی برای آن هاست یا اینکه باید به دنبال روش های دیگری مانند تزریق ژل و فیلرها بروند. افرادی که سیگار می کشند و به واسطه این امر فرم لب ها ممکن است تغییر کند شاید کاندید مناسبی برای این عمل نباشند و باید به سراغ روش های دیگری بروند.

عوارض سانترال لب

عمل لیفت لب یکی از ایمن ترین، بی خطرترین و کم تهاجمی ترین عمل های جراحی زیبایی است که با خیالی آسوده می توان به سراغ آن رفت. البته برای این عمل نیز همانند سایر جراحی ها عوارضی همچون تورم و کبودی ممکن است دیده شود که به سادگی با رعایت و اجرای صحیح دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل می توان از بروز این عوارض نیز جلوگیری نمود.

  • مراقبت های بعد از جراحی سانترال لب
  • تا چند هفته بعد از عمل از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
  • تا چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی سیگار را کنار بگذارید.
  • در هفته اول نباید زیاد صحبت کرده و لب های خود را باز و بسته کنید.
  • جهت جلوگیری از تورم باید هنگام خوابیدن سر خود را بالا نگه داشته که این کار را می توانید با قرار دادن چند بالش در زیر سرتان انجام دهید.
  • از خم کردن سرتان به سمت پایین تا حدود یک هفته خودداری کنید.
  • در چند روز ابتدایی لازم است غذاهای سبک و نیز آبکی مصرف شود تا فشاری برای جویدن به لب ها وارد نشود.

بیشتر بخوانید: جراحی چانه عقب رفته چگونه است؟!

انواع لیفت سانترال لب

این جراحی با توجه به هدفی که دارد می تواند به سه روش انجام شود:

لیف لب ایتالیایی

در این روش، برای بالا کشیدن لب و نیز کم کردن فاصله بین لب و بینی، برشی که به برش شاخ گاوی معروف است، زده شده و بخشی از پوست قاعده بینی و نیز بالای لب برداشته می شود.

لیفت لب گال – وینگ

در این روش، فاصله بین بینی و لب فرد مناسب بوده و تنها می خواهد لب های باریک وی پرتر و ضخیم تر شود. در این راستا، برشی در مرز بالای لب زده می شود و با برداشتن پوست اضافی، لب بالا کشیده شده و پرتر دیده می شود.

لیفت گوشه لب:

با افزایش سن پوست اطراف لب حالت افتادگی پیدا می کند و همین امر سبب پایین آمدن گوشه های لب نیز می شود، در این حالت با برش های کوچکی که در اطراف لب زده می شود کمی از پوست اضافه برداشته شده و گوشه های لب دوباره بهس مت بالا کشیده شده و ظاهری جوان تر پیدا می کند.

هزینه جراحی سانترال لب چقدر است؟

هزینه لیفت لب نیز مانند هر عمل جراحی دیگری به شرایط صورت شما، دستمزد جراح، موقعیت جغرافیایی مطب و یا کلینیک مورد نظر، آزمایشات و داروهای تجویز شده برا شما دارد؛ به همین خاطر نمی توان مبلغ مشخصی برای آن ذکر نمود. همچنین اینکه اگر شما مایل باشید همزمان با سانترال لب اقدامات زیبایی دیگری نیز انجام دهید مطمئنا سبب افزایش هزینه ها خواهد شد.

مراجعه به بهترین دکتر لیفت لب

در نهایت برای اینکه با انجام این عمل به نتیجه دلخواه خود برسید لازم است که به بهترین جراح لیفت لب مراجعه کنید. متاسفانه بسیاری از افراد برای انجام این گونه اقدامات زیبایی به افراد غیر متخصص مراجعه می کنند و در نتیجه پس از قبول هزینه و سختی های عمل در نهایت به نتیجه مد نظر خود نمی رسند؛ ولی اگر شما به یکی از بهترین دکترهای سانترال لب، دکتر سید حسین میرشفیعی مراجعه کنید، قطعا با توجه به وضعیت صورت شما و نتیجه مد نظرتان، جراحی انجام شده و از عمل رضایت کامل خواهید داشت.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط