جراحی بینی بزرگ

جراحی بینی پهن و بزرگ

نتیجه جراحی بینی پهن و بزرگ چگونه است؟ آیا جراحی بینی با نوک پهن و سوراخ های بزرگ نتیجه مناسب خواهد داشت؟ نتیجه جراحی زیبایی بینی باید با توجه به نوع بینی تخمین زده شود. بدون شک  انتظارات از جراحی بینی پهن و خیلی بزرگ باید متفاوت باشد. اما سوال بسیاری از کسانی که بینی آن ها بزرگ است، این خواهد بود که آیا می توان بینی بزرگ را جراحی کرد و نتیجه مطلوب گرفت؟ تکنیک های آن چیست؟ در این مقاله از سایت دکتر حسین میرشفیعی به هر آنچه باید در این مورد بدانید، می پردازیم.

🔶🔸 بینی های پهن و بزرگ تحت عنوان جراحی بینی گوشتی به صورت دائمی تغییر شکل و تغییر سایز می دهند. 🔸🔶

جراحی بینی پهن و بزرگ چه نتیجه ای دارد؟

نتایج جراحی بینی به طور کلی به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله ساختار اولیه بینی، تکنیک های استفاده شده توسط جراح و بینی هر فرد. اما به طور کلی نتیجه و تغییراتی که از این جراحی بینی انتظار می رود، مطابق موارد زیر خواهد بود:

  • تناسب و هماهنگی بهتر با سایر ویژگی‌های صورت: با تغییر شکل و اندازه بینی پهن، می ‌توان تناسب بهتری بین بینی و سایر ویژگی‌های صورت ایجاد کرد.
  • کاهش پهنای بینی: در این عمل می‌توان پهنای بینی را به طور قابل توجهی کاهش داد و بینی را باریک‌ تر و ظاهری متناسب‌تر فراهم کند.
  • تغییر در انحنای بینی: با این جراحی، می‌توان انحنای بینی را تغییر داده و شکل بینی را به شکلی دلخواه تغییر داد.
  • بهبود عملکرد تنفسی: در برخی موارد، جراحی بینی می‌تواند بهبود در وضعیت تنفسی را به همراه داشته باشد.

مهم است که بدانید هر فرد و هر جراحی بینی پهن خاص خود را دارد و نتایج نهایی با توجه به عوامل فردی ممکن است متفاوت باشد. بنابراین لازم است در خصوص این مورد حتما قبل از جراحی با بهترین جراح بینی در تهران مشورت کنید.

جراحی بینی پهن

هدف از جراحی بینی پهن چیست؟

معمولا افرادی که بینی پهنی دارند، هدف نهایی آن ها از جراحی بینی کاهش سایز است. جراحی بینی پهن یا رینوپلاستی بینی یک فرایند جراحی زیبایی است که به منظور تغییر شکل و اندازه بینی انجام می‌شود. هدف اصلی این جراحی، تناسب بینی با سایر ویژگی‌های صورت و ایجاد ظاهری طبیعی‌تر است. این کاهش سایز در رینوپلاستی تا جایی انجام می شود که به ساختار بینی آسیبی وارد نکند. همچنین در این مورد نیازمند انجام تکنیک هایی است که منجر به نتیجه مناسب شود. معمولا اهدافی که در جراحی بینی دنبال می شود، شامل موارد زیر می شود:

  • کاهش سایز سوراخ های بینی
  • اصلاح غضروف نوک بینی
  • انجام سایر تغییرات بسته به بینی شخص و مواردی که باید رعایت شود

آیا پوست بینی در جراحی بینی تغییر می کند؟

پوست بینی در نتیجه جراحی بینی تغییری نمی کند و جراحی نمی تواند در ساختار پوست بینی تفاوت ایجاد کند و آن را نازک کند. اما میتواند با تکنیک هایی اهدافی که برای عمل بینی پهن در نظر گرفته می شود را محقق کرد.

در نتیجه جراحی بینی آسیبی به ساختار پوستی بینی نخواهد رسید. بلکه پوست بینی برای ایجاد تغییرات لازم در استخوان ها غضروف های بینی در نواحی مشخص شده برش می خورد.  

در نتیجه جراحی بینی پهن ممکن است چربی های زیر پوست بافت بینی برداشته شود. به همین دلیل لازم است که بعد از آن احساس شود پوست نازک تر شده؛ در حالی که اینگونه نیست.

با این حال نمی توان تاثیر نوع پوست در عمل بینی را نادیده گرفت.

تکنیک های جراحی بینی پهن شامل چه مواردی می شود؟

لازم است انتظارات از نتیجه جراحی بینی پهن و بزرگ مدیریت شود. در این روش، روش‌های مختلفی برای کاهش سایز و تغییر شکل بینی استفاده می‌شود. به عنوان مثال معمولا در جراحی بینی گوشتی که نوک آن ها گسترده و سوراخ های بزرگی دارند، نیاز است پیوند غضروف به نوک بینی در حین جراح صورت بگیرد. به همین دلیل این تکنیک می تواند در جراحی بینی به روش باز و یا جراحی بینی به روش بسته انجام شود.

در جلسه مشاوره جراحی بینی پزشک بسته به آنکه جراحی به کدام سبک می تواند برای شما مناسب تر باشد، بینی شما را به خوبی معاینه می کند و مواردی که باید بدانید را به شما می گوید.

آیا جراحی بینی پهن و گوشتی برگشت پذیر است؟

امروزه با تکنیک های که برای اصلاح بینی های بزرگ و بخش های مختلف آن به کار برده می شود، میتوان گفت جراحی بینی گوشتی مانند جراحی بینی استخوانی و غضروفی برگشتی ندارد. تغییرات ایجاد شده در بافت بینی دائمی هستند و ضعف غضروف ها بینی و سایر موارد نیز در طی عمل بینی اصلاح می شود. بنابراین نگرانی در این خصوص وجود ندارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط