جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر

آنچه می خوانید...

انجام جراحی بینی با لیزر یکی از داغ ترین بحث های امروز به خصوص بین افرادی که تمایل به انجام این عمل زیبایی دارند، است. بد نیست بدانید که استفاده از لیزر در جراحی ها که امروزه بسیار پرکاربرد و مفید است یکی از تکنیک هایی است که سرعت و دقت بالایی را در اختیار جراحان قرار می دهد اما واقعیت مطلب این است که انجام جراحی بینی با لیزر یک تکنیک تبلیغاتی برای افراد سودجو است که به ظاهر می خواهند تفاوتی در روند جراحی ایجاد نمایند. استفاده از لیزر در جراحی بینی برخی از موارد محدود کاربرد دارد و تنها هنر و تجربه ی جراح است که با دستان خود بتواند تغییرات و اصلاحات را روی بینی فرد ایجاد نماید. یعنی در نهایت این جراح است که با چاقوی جراحی و با تکنیک هایی که ارائه می کند نتیجه جراحی را تعیین میکند و واژه ی جراحی بینی با لیزر کاملا تبلیغاتی و غیر قابل انجام است.

جراحی بینی با لیزر

استفاده از لیزر برای فرم دهی و یا شکل ده بینی مناسب نیست و این اقدام کاملا دستی و با ظرافت بسیار با استفاده از تیغ و چاقوی جراحی انجام می شود . لیزر تنها در برش های جراحی کاربرد دارد و البته بسیاری از جراحان از آن استقبال نمی کنند.

جراحی بینی استخوانی با لیزر

یکی از عمل های زیبایی بینی جراحی بینی استخوانی است که معمولا با برطرف کردن قوز بینی و ایجاد قوس ملایم در آن انجام می شود. جراحی بینی استخوانی بسیار محبوب است و نتایج حاصل از آن بسیار رضایتبخش است. البته مواردی خاص نیز وجود دارد که عمل سنگینی را برای ایجاد تغییرات و اصلاحات بینی می طلبد. استفاده از لیزر در این جراحی بسیار اندک است و برخی از جراحان به هیچ عنوان از لیزر استفاده نمی کنند و تکنیک های سنتی را بیشتر مورد توجه قرار می دهند. در واقع لیزر کاربرد چندانی در جراحی بینی ندارد و ممکن است برای برش های سطحی پوست از آن کمک گرفته شود.

جراحی بینی استخوانی با روش های مختلفی ارائه می شود که با توجه به نیاز فرد و مشکلاتی که در بینی وجود دارد به دو روش باز و بسته قابل انجام است. البته بازهم تکنیک جراحی به روش بسته نسبت به باز کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و روش باز است که در نهایت دست و بال جراح را برای ایجاد تغییرات در بینی باز می گذارد.

اینکه چه روشی برای جراحی بینی مناسب است را جراح انتخاب می کند و ابزارهایی که حین عمل نیاز است را نیز از قبل مشخص می کند . بهتر است در جلسات مشاوره قبل از عمل بینی تمامی نکات و موارد و انتظارات را با جراح در میان بگذارید تا بتوانید تصمیم گیری دقیق تری در رابطه با انتخاب جراح بینی داشته باشید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

بینی های گوشتی ظاهر پهن و پوست ضخیمی دارند، شاید کاربرد لیزر در این جراحی برای برش دادن پره های بینی و یا از بین بردن اسکارهای روی پوست آن باشد اما جایگاهی برای ایجاد تیغه ی مناسب و محکم ندارد . در واقع لیزر ابزاری است که در حین عمل بینی کمک می کند تا جراح برش های سریع تری روی پوست بینی ایجاد کند. لیزر این امکان را ندارد که تیغه ی بینی را تقویت نماید یا قوز روی آن را بردارد. در جراحی بینی گوشتی پزشک سعی دارد تا با پیوند غضروف های مصنوعی یا طبیعی بخش تیغه ی بینی را تقویت نماید و ظاهری کشیده و زیبا به آن ببخشید. عمل بینی گوشتی با لیزر یک شیوه ی تبلیغاتی است که سعی در جذب شما دارد ، بهترین جراح بینی گوشتی کسی است که بتواند با وجود غضورف ضعیف و استخوان نرمی که در این نوع بینی وجود دارد، ظاهر آن را تا جای ممکن زیبا و کشیده و دارای تیغه متناسب جراحی نماید .

کاربرد لیزر در جراحی بینی گوشتی این گونه است که تمامی مراحل و تغییرات توسط جراح و چاقوی جراحی ایجاد و تنها در برخی از موارد مانند برش پوست یا غضروف ها از آن کمک گرفته می شود که در این مورد ابتدا جراحی بینی باز صورت خواهد گرفت و از ابزار لیزر استفاده خواهد شد و یا از لیزر تنها برای رفع نواقص پوستی بینی استفاده شده و تغییراتی را در ساختار بینی حاصل نخواهد شد. همانطور که میدانید استفاده از لیزر حوزه ی وسیعی دارد و کاربرد های آن در زیبایی نیز زیاد است در جراحی بینی تنها برای برش یا اصلاح مشکلات پوستی از آن کمک گرفته می شود. دقت داشته باشید که که جراحی بینی با لیزر یک تکنیک و یا روش نیست بلکه لیزر یک ابزار برای عمل بینی گوشتی ، یا جراحی بینی فانتزی است .

سوالات متداول جراحی بینی با لیزر

دکتر میرشفیعی جراح زیبایی بینی

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *