ببی حسی لب بالا بعد عمل بینی

بی حسی لب بالا و تاثیر آن در لبخند زدن بعد عمل بینی

آیا شما هم جزو کسانی بودید که بعد از جراحی بینی با بی حسی نواحی لب بالا، نوک بینی و مواردی از این قبیل مواجه شده اید؟ بعد از جراحی زیبایی بینی ممکن است شما دچار عوارضی شوید. از جمله آن ها می توان به بی حسی اشاره کرد. بی حسی ممکن است در نو.احی مختلفی ایجاد شود ما آیا دائمی است؟ چیزی که مراجعان را خیلی نگران می کند خندیدن بعد از عمل بینی است. چرا که به دلیل این بی حسی ممکن است دشوار باشد.

رینوپلاستی در برخی موارد، با عوارض ناخواسته ای مواجه است. از جمله آن ها می توان به تورم بینی، جای زخم روی بینی، التهاب، گرفتگی بینی، خشکی گلو و درد اشاره کرد. برخی از این موارد موقتی هستند و از آثار عمل بینی ایجاد می شوند. برطرف شدن برخی دیگر نیز نیازمند زمان است. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با بی حسی لب بالا و نواحی اطراف بینی صحبت کنیم. اگر شما هم قصد انجام رینوپلاستی را دارید و یا در دوران نقاهت بعد از عمل بینی به سر می بردی، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بی حسی نوک بینی بعد عمل

بی حسی بعد از عمل بینی در چه نواحی ایجاد می شود؟

نواحی بی حس ممکن است متفاوت باشد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوک و کنار بینی
  • گونه
  • لب بالایی
  • لثه

بی حسی دندان بعد از عمل بینی و یا نواحی دیگر نیز ممکن است در شما وجود داشته باشد.اما آیا درمان دارد یا این عوارض دائمی است؟ به شما پیشنهاد می کنیم این کار را امتحان کنید.

✔️ تاثیر خنده بر بینی بعد عمل بینی

چیزی که مهم است رعایت این نکته است که اگر احساس کردید در روز های اول بعد از رینوپلاستی لب بالای شما بی حس شده است، به هبچ عنوان با دستکاری این ناحیه به بینی خود فشار وارد نکننید و همچنین این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید.

بی حسی لب بعد از عمل بینی چه مدت طول می کشد؟

این احساس معمولاً پس از چند هفته عود می کند. اما گاهی اوقات ممکن است چندین ماه طول بکشد یا ممکن است حتی دائمی باشد. بی حسی می تواند از عوارض جراحی هاای دیگری از جمله پروتز سینه، لیفت صورت و .. هم باد اما در صورتی که این جراحی در نواحی اطراف بینی ایجاد شود، اکثرا در لب بالا به وجود می آید. برطرف شدن بی حسی در نواحی صورت پس از رینوپلاستی ممکن است چندین هفته یا حتی ماه ها طول بکشد، اما در بیشتر موارد بیماران پس از جراحی بینی، احساس کامل را به دست می آورند. در برخی موارد بسیار نادر، آسیب عصبی و بی حسی ممکن است طولانی مدت یا حتی دائمی باشد.

علت احساس بی حسی درلب و نواحی اطراف بینی برای چسیت؟

علل مختلف ممکن است باعث ایجاد آن شود. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تزریق بی حسی و یا بیهوشی جهت انجام جراحی بینی
  • آسیب به اعصاب مختلف صورت
  • ناتوانی در حرکت دادن صورت در روز های اولیه
  • ایجاد بریدگی در نواحی اطراف بینی

ممکن است در نظر گرفتن بی حسی و سوزن سوزن شدن نواحی اطراف بینی به عنوان عوارض جانبی طبیعی در دوران نقاهت شناخته شود. همچنین بی حسی لب بعد عمل بینی هم در این دسته قرار دارد.

بی حسی بعد جراحی

رابطه لبخند و رینوپلاستی

رینوپلاستی یک تکنیک زیبایی بینی است. این عمل بر روی لبخند و موقعیت لب ها هیچ تغییری ایجاد نمی کند. اما با انجام جراحی زاویه میان بینی و لب بالا بیشتر می شود. بنابراین بیشتر کسانی که بینی خود را جراحی می کنند، علی الخصوص جراحی بینی فانتزی ، به تزریق فیلر لب ننبز علاقه مند می شوند.

بنابراین اگر احساس می کنید با جراحی زیبایی بینی لب و لبخند شما نازیبا شه است، این آثار موقتی بوده و از بین می رود.

سخن آخر

بی حسی نوک بینی و نواحی مختلف اطراف بینی بعد از رینوپلاستی، یکی از عوارض جراحی است. بیشترین موادی که دراین زمینه دیده می شود، بیحسی لب بالا بعد از عمل زیبایی است. بهبودی و به دست آوردن حس ممکن است مدت ها زمان ببرد. بی حسی ممکن است در نواحی مختلف ایجاد شود. البته اگر با این عارضه رو به رو شده اید، بهتر است پرشک خوود را در جریان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط