اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس، لبخندی زیباتر و اعتماد به نفسی بالاتر برای شما به ارمغان می آورد. لبخند نقش مهمی در ظاهر فرد دارد. لبخندی با ظاهری زیبا باید متقارن باشد و در هنگام لبخند زدن کمتر از ۲ میلی متر لثه را نشان دهد. لبخند لثه ای ممکن است عواقب روانی جدی روی بیمار داشته باشد، که گاهی اوقات می تواند، باعث شود که فرد به دلیل احساس ناخوشایند خود به این حالت لبخندش را پنهان کند.

یکی از متداول ‌ترین علل لبخند لثه‌ای پرکاری و بیش فعالی لب است؛ جهت تغییر موقعیت لب می توان از روش های جراحی و تزریق بوتاکس به‌ عنوان یک مهارکننده عملکرد عضلات این بخش بهره برد. با این حال، بسیاری از بیماران به دلیل ترس از عوارض و درد از درمان جراحی خودداری می کنند. در این مورد، تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) یک جایگزین عالی برای جراحی است. تزریق سم بوتولینوم زمان نقاهت و بهبودی کمتری دارد و با دوز صحیح و رعایت نکاتی که پزشک توصیه می کند، عوارض بسیار کمتری را به همراه دارد.

درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

لبخند لثه ای چگونه است؟!

قرار گرفتن بیش از حد لثه در یک لبخند کامل در نتیجه عدم تعادل سه مولفه اصلی مدل سازی لبخند – لب ها، لثه و دندان ها رخ می دهد. جذاب ترین لبخند ها آنهایی هستند که لب بالایی به سطح لبه لثه دندان های بالایی می رسد.

علت ایجاد لبخند لثه ای

قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

در اینجا برخی از دلایل رایج لبخند لثه ای آورده شده است:

  • رشد بیش از حد فک بالا، می تواند بافت لثه بیشتری را در معرض دید قرار دهد.
  • لب بالایی کوتاه یا بیش فعال می تواند ظاهر لثه ها را بزرگتر از حد معمول ایجاد کند.
  • اندازه و شکل دندان ها می تواند منجر به لبخند لثه ای شود. اگر دندان‌ها کوچک به نظر برسند، بافت لثه بیشتری نمایان می‌شود.

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

یکی از بهترین روش ها در مورد درمان لبخند لثه ای تزریق بوتاکس است؛ تزریق بوتاکس عموما به عنوان یک روش جوانسازی و از بیی بردن چین و چروک های صورت شناخته می شود، مضاف بر این کاربرد زیبایی، تزریق سم بوتولینوم کاربردهای درمانی بسیار مهمی از جمله درمان سردردهای میگرنی، درمان تعریق بیش از اندازه و مواردی از این دست را نیز دارد؛ در اینجا نیز یکی دیگر از مهمترین کاربردهای درمانی بوتاکس، اصلاح لبخند لثه ای است که عملاً به هیچ زمان نقاهتی نیاز ندارد و می توانید به فعالیت و امور روزمره خود ادامه دهید.

مزایای درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

در اینجا برخی از مزایای درمان لبخند لثه ای با بوتاکس نسبت به سایر روش های درمانی این عارضه آورده شده است:

  • تزریق بوتاکس ناراحتی کمی ایجاد می کند و با مراقبت های منظم، کمتر احساس ناراحتی ایجاد می کند.
  • به محض اتمام عمل، بهبودی صورت می گیرد و دوران نقاهت خاصی ندارد.
  • بوتاکس در مقایسه با روش های جراحی و سایر روش های درمانی مقرون به صرفه تر است.
  • نتایج حاصله طبیعی و سریع هستند.
  • بسته به نتایج مورد نیاز می توان میزان تزریق را تنظیم کرد.

سوالات متداول

نتیجه گیری

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) برای اصلاح لبخند لثه ای یک روش امیدوار کننده در میان انواع اقدامات زیبایی صورت به شمار می آید. البته، این روش بدون اشکال نیست چرا که ممکن است در معدود مواردی واکنش های آلرژیک به همراه داشته باشد. با این وجود، این روش در مقایسه با روش جراحی که عوارض متعددی به دنبال دارد، دکم عارضه و بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این، تزریق بوتاکس معمولاً برای بیمارانی توصیه می شود که برای اهداف زیبایی نیاز به اصلاح لبخند لثه ای دارند و به دلایل روانی (ترس از دیدن خون خود، بروز درد، ترس از انجام یک عمل جراحی طولانی مدت) از جراحی خودداری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط