بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین و مزایای آن

بلفاروپلاستی پلک تحتانی یا پلک پایین یکی از تکنیک های زیبایی برای جذابیت چشم هاست. بلفاروپلاستی یکی از تکنیک هایی است که در سال های اخیر با توجه به اهمیت آن مورد توجه بسیاری از زیباجویان قرار گرفته است. در این مقاله از وبسایت دکتر حسین میرشفیعی قصد داریم به هر آنچه باید در ارتباط با مزایا و نتایج بلفاروپلاستی پلک پایین با ما همراه باشید.

منظور از بلفاروپلاستی پلک تحتانی چیست؟

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از روش‌های جراحی زیبایی است که به منظور کاهش چین و چروک های پلک پایین انجام می ‌شود. در این روش، جراحی بر روی پوست پلک پایین صورت می‌گیرد و با برش و حذف بخش های اضافه، شما می توانید پوستی صاف و شاداب داشته باشید. این روش معمولا برای بهبود ظاهر چشم‌ها و زیبایی ناحیه زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای بلفاروپلاستی تحتانی

بلفاروپلاستی پلک پایین چه مزایایی دارد؟

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از تکنیک های کم طرفدار تر میان بانوان است. از جمله مزایای این جراحی ماندگار کم تهاجمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این جراحی ماندگاری بالایی دارد
 • این جراحی کم تهاجمی است
 • ازبین بردن پف زیر چشم
 • ازبین بردن چربی زیر چشم
 • از بین بردن چین وچروک های زیر چشم
 • از بین بردن گودی زیر چشم
 • اصلاح عدم تقارن در پلک

البته لازم به ذکر است این روش معایب و عوارضی نیز دارد. خونریزی، عفونت، تورم و کبودی پس از جراحی از جمله عوارض ان است که برای کاهش آن نیاز است اول به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مراجعه کنید و دوم اینکه مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی را رعایت کنید.

روش های انجام بلفاروپلاستی پلک پایین

روش های انجام بلفاروپلاستی پلک پایین برای هر کس با توجه به شرایط او ممکن است متفاوت باشد. ابتدا پزشک پلک تحتانی شما را معاینه می کند و با توجه به آن مواردی را در نظر می گیرد که می تواند به شما کمک کند. مراحل اصلی این جراحی شامل مواردی زیر می شود:

 1. برش: در ابتدا، جراح یک برش کوچک در طول پایین پلک می‌زند.
 2. حذف بافت: سپس با استفاده از ابزارهای جراحی، بافت‌های اضافی، چین و چروک پلک پایین حذف می‌شوند.
 3. بخیه: پس از حذف بافت‌های اضافی، پوست پلک پایین دوخته می‌شود.

در بعضی از موارد، برای بهبود نتیجه جراحی، بلفاروپلاستی پلک پایین ممکن است با دیگر روش‌های جراحی زیبایی مثل بلفاروپلاستی پلک بالا همراه باشد.

جراحی زیبایی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین عموما تحت بیهوشی موضعی یا کلی انجام می‌شود و زمان جراحی به شدت متفاوت است، اما معمولا حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد. پس از جراحی، باید مراقبت‌های لازم را انجام دهید و دستورالعمل‌های پس از جراحی را به دقت رعایت کنید تا بهبودی سریع‌ تر و بدون بروز مشکلی مرخص شوید.

چرا جراحی بلفارپلاستی پلک پایین عوارض ندارد؟

به چند دلیل می توانید اطمینان پیدا کنید که این جراحی عوارض خاصی برای شما ایجاد نمی کند. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این جراحی، پزشک برش عمیقی درناحیه پلک شما ایجاد نمی کند. بنابراین این جراحی دردناک نخواهد بود. با تکنیک های بی حسی و یا بیهوشی به کار گرفته در این جراحی، خیالتان از بابت عوارض داروی بیهوشی نیز راحت است.
 • با آنکه پلک ها بخش حساسی از بدن هستند، این جراحی دردناک نخواهد بود و عوارض کوتاه مدن آن بعد از رعایت مراقبت ها از بین خواهد رفت.

سخن آخر

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جمله اقداماتی است که برای از بین بردن چین و چروک ها و همچنین معایب پشت پلک انجام می شود. این یک اقدام بلند مدت است و نتایج آن تا مادامی که تحت تاثیر موردی از جمله افزایش سن قرار نگیرد، ماندگار خواهد بود. برای انجام این کار لازم است به یکی از بهترین پزشکان گوش و حلق و بینی در تهران مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است با عواقب جبران ناپذیری مواجه شوید.  

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط