انتخاب جراح بینی

بهترین روش ها برای انتخاب جراح بینی

آنچه می خوانید...

یکی از مهم ترین مسائل قبل از جراحی زیبایی بینی انتخاب جراح بینی است که باید با نهایت دقت و ملاحظات لازم از جانب متقاضی انجام شود.

یک بیمار در مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی اشاره کرد که : (( قبل از اینکه انتخابی برای جراح بینی داشته باشد با جراحان مختلفی درباره عمل بینی صحبت کرده و مشاوره های زیادی را دریافت نموده است. به نظر ایشان انتخاب جراح بینی بسیار مهم می باشد و باید به کسی اطمینان کرد که احساس آرامش و اطمینان بیشتری را به ایشان ارائه نماید.))

انتخاب جراح بینی

راه های انتخاب جراح بینی

اگر می‌خواهید ساختار ظاهری خود را اصلاح نمایید، باید یک جراح زیبایی صورت که با دقت و ماه مهارت بینی را جراحی می کند انتخاب کنید و مشورت های لازم را از ایشان دریافت کنید. مشاوره گرفتن صادقانه از جراح کمک می‌کند که تصمیم شما برای عمل زیبایی بینی قطعی تر شود. هرچند که ممکن است در جلسات مشاوره تصمیم قطعی را نگیرید اما باعث می شود که دید مناسبی از روند جراحی و مراحل آن به شما ارائه شود. در هر صورت پروسه انتخاب جراح و اقدام برای عمل بینی ممکن است طولانی و برای شما با چالش هایی همراه باشد. میزان رضایتمندی شما از نتیجه جراحی بینی به توانایی‌ها و ویژگی های جراح بستگی دارد. از این رو انتخاب جراح بینی با دقت و ملاحظه انجام می پذیرد .در این مطلب سعی داریم که راه های انتخاب جراح مناسب برای عمل بینی را به شما معرفی نماییم.

امروزه برای انتخاب جراح و روش های مختلفی ارائه شده است که موارد زیر عمده ترین راه ها و مناسب ترین روش ها می باشد:

  • استفاده از از کتاب راهنما و یا بروشورهای تبلیغاتی
  • مشورت گرفتن از افرادی که تحت عمل زیبایی قرار گرفته اند
  • مشاهده نمونه کارها و پیج تبلیغاتی
  • بررسی میزان رضایتمندی مراجعین از عمل های جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی فانتزی
  • دریافت مشاوره از پزشکان مختلف

یک بیمار تجربیات خود از جراحی بینی را به این شکل مطرح می نماید :

(( برای انتخاب جراح بینی به جستجو در فضای اینترنت پرداختم و با مشاهده نمونه کارها و تصاویری از عمل های بینی که مانند بینی من بود سعی کردم که جراحی انتخاب کنم تا مطابق با سلیقه شخصی من نتایج را ارائه نموده باشد. پس از انتخاب جراح مورد نظر از مراجعین در مطب تحقیق کرده و نسبت به توانایی های جراح دقت بیشتری نمودم. در نهایت ایشان را به عنوان جراح بینی انتخاب کردم و برای انجام عمل جراحی به ایشان اطمینان کردم))

مشاوره قبل از جراحی بینی

در جلسه مشاوره ای که قبل از عمل خواهید داشت، باید علاوه بر توجه به نمونه کارها به موارد دیگری توجه فرمایید. به طور مثال باید دقت داشته باشید که برخورد جراح را نسبت به سوالات شما چگونه است؟ آیا باعث اطمینان کردن شما به جراح می شود؟ آیا می توانید به راحتی با جراح صحبت کنید؟ آیا جراح با دقت و حوصله به طور کامل پاسخ سوالات شما را می دهد؟

در صورتی که پزشک حرفه ای و با تجربه باشد، انتخاب ایشان ساده‌تر خواهد بود. همان طور که بیان شد باید به عوامل محیطی هم توجه داشته باشید. اگر بیماران زیادی به مطب مراجعه کرده باشند و تعداد بیشتری از آنها از نتایج جراحی راضی باشند، می توانید دیده مثبت تری از جراح داشته باشید. همچنین برخورد کارمندان و پرسنل مطب باعث می شود که شما اثرات مثبت تری را از مراجعه به مطب دریافت نمایید. پزشک باید علاوه بر تجربه و مهارت ای که دارد دیدگاه هنری داشته و با تکیه بر علم زیبایی شناسی و رعایت استاندارد های زیبایی جراحی را انتخاب و انجام دهد .

مشاهده نمونه کارها

دقت داشته باشید که ارزیابی نمونه کارهایی که جراح انجام داده است کمک می کند تا شما سبک جراحی و ملاحظات ایشان حین عمل را به خوبی درک کنید. بسیاری از مراجعین با مشاهده عکس های قبل و بعد از جراحی و تطابق با بینی خود که ظاهری شبیه به آنها دارند در تصمیم گیری مصمم شده و با اطمینان بیشتری جراح را انتخاب می کنند.

البته یک مورد بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم تفاوت نیازها و شرایط هر فرد برای جراحی بینی می باشد بنابراین شباهت ظاهری شما با یک فرد دیگر بیانگر این مسئله نیست که عمل بینی تان نتیجه ای کاملاً مشابه با ایشان باشد و باید این مسئله را در نظر داشته باشید که انجام جراحی بینی بر روی افراد مختلف نتایج متفاوتی را نیز به همراه دارد و نمی توان یک نتیجه ثابت را برای دو نفر به صورت همزمان ارائه نمود چرا که ویژگی های منحصر به فرد مانند پوست استحکام غضروف و استخوان ها و برخی عوامل دیگر در نتیجه عمل بینی تاثیر گذار است.

بررسی سن و شرایط متقاضی

همچنین عامل دیگری مانند سن در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است بنابراین اگر انجام جراحی بر روی یک فرد ۳۰ ساله نتیجه ایده آل را ارائه نموده است ممکن است همان عمل بر روی فرد ۴۰ ساله همراه با تغییراتی باشد بنابراین جراحی را انتخاب کنید که با توجه به شرایط و ویژگی های منحصر به فرد شما عمل جراحی بینی را انجام دهد در این صورت است که نتیجه عمل رضایت بخش و مطابق با سلیقه شما خواهد بود.

توجه به علم زیبایی شناسی

توجه به علم زیبایی شناسی نیز امروزه از اهمیت ویژه ای برای افراد متقاضی جراحی بینی برخوردار است .پزشک باید تناسب میان اجزای صورت مانند لب ها گونه ها و فرم چشم ها را در نظر بگیرد و نسبت به جراحی بینی اقدام نمایند. کوچک کردن و یا سربالا نمودن بینی شاید به تنهایی زیبا به نظر برسد، اما ممکن است در چهره یک فرد نتیجه فوق‌العاده ارائه نماید اما در چهره فردی دیگر چندان جذاب به نظر نرسد. شاید بینی سربالا و بسیار کوچک با تناسب چهره یک فرد همخوانی داشته باشد اما در فردی دیگر ظاهری ناخوشایند را ایجاد کند. بنابراین جراح باید با رعایت استاندارد هایی که برای زیبایی چهره در نظر گرفته می شود و ایجاد تناسب برای سایز بینی و فرم آن نسبت به جراحی بینی اقدام نماید. در این صورت است که نتیجه عمل بینی هم برای فرد منحصر به فرد بوده و با توجه به فرم چشم ها و استخوان بندی صورت برای ایشان در نظر گرفته می شود.

بنابراین باید توجه داشته باشید که انتخاب جراح نیاز به فاکتورهایی مانند میزان رضایتمندی بالا از جانب مراجعین ، داشتن نمونه کارهای زیبا و منحصر به فرد ، توجه به علم زیبایی شناسی و رعایت استانداردهای زیبایی خواهد داشت.

دکتر حسن میرشفیعی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن
جراح پلاستیک بینی و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.