مراقبت از بخیه های بعد بلفاروپلاستی

از بین بردن جای بخیه بعد عمل بلفاروپلاستی

یکی از سوالات متداول کسانی که جراحی بلفاروپلاستی برای زیبایی پلک خود استفاده می کنند، این است که از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی چگونه امکان پذیر است. اگر به تازگی بلفاروپلاستی انجام داده اید، شاید این سوال برایتان مطرح شود که آیا جای بخیه بلفاروپلاستی باقی می ماند؟ با آنکه بخیه های بلفاروپلاستی بسیار ظریف هستند، ممکن است این نگرانی برای شما ایجاد شود. بنابراین لازم است نکاتی را در این خصوص رعایت کنید که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

مراقبت از بخیه ها بعد از بلفاروپلاستی

پوست پشت پلک بسیار ظریف است. به همین دلیل نیاز به نگرانی در خصوص باقی ماندن جای بخیه های بعد از جراحی وجود ندارد. البته در این خصوص بهتر است به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مراجعه کنید تا از مزایای تکنیک های جدید جراحی زیبایی پلک بهره مند شوید.

اقدامات لازم در مراقبت های بلفاروپلاستی

در خصوص مراقبت از بخیه ها تنها لازم است مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی را رعایت کنید. در ادامه به برخی از مهمترین اقداماتی که در زمینه مراقبت از بخیه های جراحی زیبایی پلک باید بدانید اشاره خواهیم کرد:

  • اسکار های بعد از بلفاروپلاستی با مصرف پماد و دارو های توصیه شده پزشک بهبود می یابد. در این دوره علاوه بر مصرف به هنگام داروها سعی کنید رژیم غذایی سالم را نیز رعایت کنید تا دوران نقاهت شما سریع باشد.
  • بخیه های بعد از جراحی را تمیز و خشک نگه دارید. در  این صورت احتمال عفونت بعد از جراحی را کاهش می دهید.
  • برای کاهش فشار بر روی بخیه ها تا مدتی از بلد کردن اجسام سنگین خودداری کنید تا بخیه ها جوش بخورد . همچنین تا دو هفته از فعالیت و تحرکات شدید بدنی خودداری کنید.
  • چشمان خود را در حالت نیمه باز تا جایی که بخیه ها فشار نمی آورد نگه دارید و سعی نکند  چشمان خود را به طور کامل باز کنید. همچنین از دستکاری کردن ابرو ها به شدت بپرهیزید.

امروزه برخی از کرم ها و پماد ها در بازار موجود است که می توانید با کمک آن ها به خوبی جای زخم بعد از جراحی را کنترل کنید.

جای بخیه بعد از بلفاروپلاستی تا چه مدت باقی می ماند؟

در بلفاروپلاستی، بخیه‌ها به منظور بستن جراحی و جمع‌آوری بافت‌های پوستی در پلک‌ها استفاده می‌شود. مدت زمانی که بخیه‌ها در محل جراحی باقی می‌مانند، بستگی به نوع بخیه‌ها دارد.

در بلفاروپلاستی، بخیه‌های قابل جذب و یا در مواردی از بخیه‌های غیرقابل جذب استفاده می‌شود. بخیه‌های قابل تخلیه در مدت زمانی معین (معمولاً چند هفته) تخلیه می‌شوند و نیازی به برداشت آنها نیست. بخیه‌های غیر قابل تخلیه باید به صورت جداگانه برداشت شوند.

معمولا برای بلفاروپلاستی از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود که جذب آن در مدت ۲ تا ۳ هفته طول می کشد. همچنین مدت زمان مراقبت از بخیه‌ها و یا کشیدن آن ها ممکن است بستگی به روش جراحی و توصیه‌های پزشک متفاوت باشد.

بخیه های بعد بلفاروپلاستی

بهترین راه برای دانستن مدت زمان دقیقی که بخیه‌ها در محل جراحی باقی می‌مانند و زمان مناسب برای برداشت آنها، مشاوره با پزشک جراح خود است. پزشک شما می‌تواند براساس نوع بخیه‌ها و پیشرفت جراحی شما، زمان مناسب برای برداشت بخیه‌ها را تعیین کند و شما را راهنمایی کند.

مراقبت های بعد از کشیدن بخیه بعد از بلفاروپلاستی 

در ادامه برخی از مراقبت های بعد از کشیدن بخیه را می خوانید که شامل موارد زیر می شود:

  • در هنگام تعویض لباس تا چند ماه بعد از جراحی باید مراقب فشار های وارد شده به ناحیه پشت چشمتان باشید
  • اگر از خشکی چشم بعد از جراحی رنج می برید از قطعه اشک مصنوعی استفاده کنید
  • ممکن است داروهای موضعی برای از بین بردن کامل جای بخیه توصیه شود  
  • جای بخیه بعد از بلفاروپلاستی تا مدتی بعد به صورت کامل از بین می رود. بنابراین نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط